همایش تجلیل از پیشکسوتان ورزش استان قم برگزار شد
همایش تجلیل از پیشکسوتان ورزش استان قم برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، احمد حاجی‌زاده معاون سیاسی امنیتی استانداری قم و رئیس ستاد انتخابات استان در این مراسم اظهار داشت: ۱۱ اسفندماه سال جاری شاهد برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در کشور و استان قم […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، احمد حاجی‌زاده معاون سیاسی امنیتی استانداری قم و رئیس ستاد انتخابات استان در این مراسم اظهار داشت: ۱۱ اسفندماه سال جاری شاهد برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در کشور و استان قم هستیم.

وی ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب از ابتدای سال موضوع انتخابات را پراهمیت دانسته و ۴ مؤلفه رقابت، امنیت، سلامت و مشارکت را برای این انتخابات محور دانستند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم گفت: همه ما مدیران باید دست‌به‌دست هم داده تا با وحدت خود مشارکت حداکثری را در انتخابات پیش رو محقق کنیم.

وی اشاره کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس باعث نقش بر آب شدن اهداف شوم دشمن می‌شود، دشمن عملیات روانی خود را از ماه‌ها قبل آغاز کرده تا با ناکارآمد نشان دادن انقلاب اسلامی مردم را از حضور در پای صندوق‌های رأی دور کند.

* تولید ماهانه میلیون‌ها محتوا علیه انقلاب در فضای مجازی

رئیس ستاد انتخابات استان قم گفت: بر اساس آماری که داریم دشمنان ماهانه میلیون‌ها مطلب علیه انقلاب در فضای مجازی تولید می‌کند تا افکار نسل جوان ما را آن‌طور که می‌خواهند مدیریت کند.

وی ادامه داد: مردم شریف ایران به‌ویژه مردم انقلابی و متدین قم بدانند هر یک رأی آن‌ها سرنوشت‌ساز خواهد بود و اگر ما پای صندوق‌های رأی نرویم این اجازه را داده‌ایم مثل گذشته همچون قبل از انقلاب آمریکایی‌ها برای ما تصمیم‌گیری کنند.

حاجی‌زاده بابیان اینکه یک حکومت با حمایت مردم خود قدرتمند می‌شود و اگر ما امروز عرصه انتخابات را خالی بگذاریم به این معناست که به خون صدها هزار شهید بی‌احترامی کرده‌ایم.

وی افزود: صدها هزار جوان رشید در جنگ هشت سال دفاع مقدس پا به جبهه‌های حق علیه باطل گذاشته تا از حقوق مردم دفاع کنند، رشادت‌های آنان باعث شد امروز ما برای سرنوشت خود تصمیم‌گیری کنیم.

رئیس ستاد انتخابات استان قم گفت: امروز همه اقشار موظف به حضور در انتخابات هستند، ما از همه اقشار همچون فرهنگیان، ورزشکاران و… دعوت می‌کنیم حضور پرشوری در انتخابات داشته باشند.

امروز انتخابات آوردگاه مهم دیگری است که جوانان ورزشکار ما باید در آن نقش‌آفرینی کرده تا پرچم کشورمان را بالا ببرند.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

* جوانان ما باید قدردان زحمات این پیشکسوتان عزیز باشند

در ادامه این مراسم احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در سخنانی گفت: پیشکسوتان سرمایه یک جامعه هستند، آن‌ها درس عبرت و تجربه‌ای هستند برای جوانان که باید به بهترین شکل ممکن از حضورشان بهره‌مند شد.

وی ادامه داد: پیشکسوتان امروز، جوانان دیروزی هستند که در سالن‌ها و زمین‌های مسابقه عرق ریخته و کوشیدند تا پرچم قم و کشور را در آوردگاه‌های مختلف آسیایی و جهانی بالا ببرند.

نماینده مردم قم در خانه ملت تصریح کرد: امروز جوانان ما باید قدردان زحمات این پیشکسوتان عزیز باشند و آن‌ها را موردتکریم قرار دهند.

امیرآبادی فراهانی گفت: امیدوارم ورزش کشور به‌ویژه استان قم در سال‌های آتی بیش از گذشته بدرخشد و پرچم ایران اسلامی را در عرصه‌های مختلف ورزشی بالا ببرد.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد ورزشکاران قمی در سال‌های اخیر، عنوان کرد: جوانان غیور و مستعد ما در سال‌های اخیر در رشته‌هایی همچون کشتی، کاراته، فوتسال، تکواندو، دوومیدانی و… عملکرد خیره‌کننده‌ای داشته و مدال‌های رنگارنگ ارزشمند بسیاری برای این استان و کشور کسب کردند.

وی در پایان ضمن کسب حلالیت از مردم قم، بیان کرد: بنده در طول این ۱۲ سال سعی کردم بهترین تصمیمات برای مردم قم گرفته شود تا حقی از آن‌ها از بین نرود، از اقشار مختلف مردم به‌ویژه ورزشکاران برای همراهی و حمایت بنده در طول این سال‌ها بسیار تشکر کرده و از همه مردم شریف قم طلب حلالیت می‌کنم.

* دشمنان به دنبال جدایی مردم از هویت اصلی خود هستند

مصطفی ملایی رئیس کمیسیون فرهنگی‌ و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم نیز در این مراسم طی سخنانی گفت: ما در شورای اسلامی شهر قم موضوع هویت را اولویت برنامه‌های خود در مدیریت شهری دیده‌ایم.

وی ادامه داد: همکاران بنده در مدیریت شهری به دنبال تقویت و تبیین عناصر هویت‌ساز شهرمان هستند که نسل جدید با این عناصر بیشتر آشنا شوند.

عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: نسل بعدی باید به بزرگان و مفاخر وصل شود و بداند چه مفاخر بزرگی در این خاک و سرزمین زیست داشته‌اند.

ملایی تأکید کرد: دشمنان امروز از هر ظرفیتی استفاده می‌کنند تا مردم را از هویت اصلی خود دور کنند، هویت ما ریشه در آب‌وخاک چندین هزارساله‌مان دارد.

وی افزود: برای جلوگیری از این موضوع متولیان فرهنگ در استان قم باید با برنامه‌ریزی درست و مناسب و با زبانی که نسل جدید متوجه آن است به تبیین هویت فرهنگی و معنوی خود برای آن‌ها بپردازیم.

بر اساس پیگیری خبرنگار ورزشی فارس، استان قم حدود ۲ هزار پیشکسوت ورزشکار دارد که حدود ۸۰۰ نفر از آن‌ها در انجمن پیشکسوتان ورزش استان عضو هستند.

پایان پیام/۷۸۰۳۰