حضور ایران در نشست منطقه‌ای کابل
حضور ایران در نشست منطقه‌ای کابل

– اخبار بین الملل – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، سید رسول موسوی، مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه اعلام کرد که هفته آینده ایران در نشست منطقه‌ای کابل شرکت خواهد کرد. وی در این خصوص در حساب رسمی خود در برنامه ایکس نوشت: هفته آینده […]

– اخبار بین الملل –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، سید رسول موسوی، مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه اعلام کرد که هفته آینده ایران در نشست منطقه‌ای کابل شرکت خواهد کرد.

وی در این خصوص در حساب رسمی خود در برنامه ایکس نوشت: هفته آینده کابل شاهد تحرک دیپلماتیک منطقه‌ای شایان توجهی خواهد بود. نشست منطقه‌ای کابل که در آن ایران، پاکستان، روسیه و چین حتما شرکت دارند و پیش از نشست دوحه (۲۸ بهمن) برگزار می‌شود، نشان دهنده توجه ویژه همسایگان افغانستان به صلح، ثبات و رفاه مردم افغانستان و امنیت در منطقه است.

پیشتر نیز «حسن کاظمی قمی» سفیر و نماینده ویژه رئیس جمهور ایران در افغانستان گفت ثبات و امنیت منطقه به نوعی در گرو ثبات و امنیت افغانستان است.

وی پس از سفر به پاکستان اظهار داشت افغانستان از موضوعات مهم سیاست خارجی کشورهای منطقه است.

کاظمی قمی پیش از این در شبکه اجتماعی ایکس نوشته بود: در ادامه تلاش‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران برای کمک به مردم افغانستان، در اسلام‌آباد پاکستان با جناب آقای جلیل عباس جیلانی وزیر امور خارجه، جناب آقای آصف درانی نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان و سایر مقامات این کشور ملاقات کردم.

سفر مقامات ایران به «بامیان»؛ تاکید بر سیاست راهبردی تهران به نفع مردم و علیه طرح‌های جنگ‌طلبانه در افغانستانکاظمی قمی: افغانستان از موضوعات مهم سیاست خارجی کشورهای منطقه است