افتتاح مجتمع خدماتی و رفاهی مسجد جامع قم
افتتاح مجتمع خدماتی و رفاهی مسجد جامع قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مجتمع خدماتی رفاهی مسجد جامع شهر مقدس قم امروز طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس اسکندری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان به بهره‌برداری رسید. حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین دلاوری معاون بهره‌وری و بقاع متبرکه استان قم در این مراسم گفت: کمبود امکانات […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مجتمع خدماتی رفاهی مسجد جامع شهر مقدس قم امروز طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس اسکندری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان به بهره‌برداری رسید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین دلاوری معاون بهره‌وری و بقاع متبرکه استان قم در این مراسم گفت: کمبود امکانات رفاهی در مسجد جامع به‌خصوص در ایام اعتکاف، کاملاً مشهود بود به همین دلیل با تدبیر مدیرکل اوقاف و همت سایر مدیران و دست‌اندرکاران، پروژه مذکور شامل چندین بخش از ابتدای سال ۱۴۰۱ آغاز شد.

افتتاح مجتمع خدماتی و رفاهی مسجد جامع قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

وی افزود: بر این اساس ملکی که در جوار مسجد خریداری شده و بخشی از آن‌هم موقوفه بود برای این امر در نظر گرفته و درنهایت طرح مذکور در ۴۵۰ مترمربع زیربنا احداث شد.

معاون بهره‌وری و بقاع متبرکه استان قم بابیان اینکه زیرزمین و طبقه همکف هم درمجموع ۷۰۰ مترمربع مساحت دارند گفت: عملیات عمرانی این پروژه از اردیبهشت سال گذشته آغاز شد و اینک برای اعتکاف سال جاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین دلاوری معاون بهره‌وری و بقاع متبرکه استان قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

وی ادامه داد: بنا داریم تا پیش از فرا رسیدن عید نوروز و ماه رمضان، آشپزخانه مسجد جامع به دستگاه‌های پخت صنعتی مجهز شود که روزانه قادر به تهیه ۱۵ هزار پرس غذای گرم باشد و باقیمتی مناسب بین شهروندان توزیع شود.

دلاوری خاطرنشان کرد: ۱۶ چشمه سرویس بهداشتی (زنانه و مردانه)، سه واحد حمام برای ایام اعتکاف یا دیگر روزهای سال و سالن پذیرایی با متراژ ۱۱۰ مترمربع، ۱۵۰ مترمربع آشپزخانه و ۵۰ متر اتاق سرایداری، ازجمله بخش‌های این مجتمع خدماتی و رفاهی به شمار می‌روند.

معاون بهره‌وری و بقاع متبرکه استان قم بابیان اینکه پروژه مذکور کمتر از یک سال و نیم با بودجه ۶۵ میلیارد ریالی به بهره‌برداری رسیده است گفت: اوقاف شهرستان قم نیز همکاری گسترده‌ای در این زمینه داشت.

بهره‌برداری از مجتمع خدماتی و رفاهی مسجد جامع قم در آستانه ایام البیض صورت گرفته و پذیرای ۵۰۰ نفر از معتکفین در ایام البیض است.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱