درختان مثمر جایگزین درختان غیر مثمر در قم می‌شوند
درختان مثمر جایگزین درختان غیر مثمر در قم می‌شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سیدمجتبی سبحانی ثابت شب گذشته در نشست پاسخگویی مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر به مطالبات مردم منطقه ۳ قم که در مسجد حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، اظهار کرد: از سال ۱۳۹۷ کاشت درختان اکالیپتوس در قم ممنوع شد […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سیدمجتبی سبحانی ثابت شب گذشته در نشست پاسخگویی مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر به مطالبات مردم منطقه ۳ قم که در مسجد حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، اظهار کرد: از سال ۱۳۹۷ کاشت درختان اکالیپتوس در قم ممنوع شد و ما از سال ۹۷ به سمت کاشت درختان مثمر و مقاوم حرکت کردیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری هرسال در روز درخت‌کاری، درختان مثمر را می‌کارند و توصیه اکید ایشان این است که درختان مثمر جایگزین درختان غیر مثمر شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی شهر قم گفت: در جریانیم که درختان اکالیپتوس و برخی گونه‌های درختی دیگر اشکالاتی به همراه دارد، یکی از برنامه‌های مهم ما کاشت درختان عناب، توت و انجیر بود تا مردم بتوانند از ثمرات آن‌ها استفاده کنند.

سبحانی در ادامه افزود: سرانه فضای سبز شهری قم نسبت به دیگر شهرها قابل‌قبول است و سعی داریم که به فضای سبز شهری وسعت بیشتری دهیم.

* بودجه شهر قم را بر اساس مشکلات مردم پیش‌بینی خواهیم کرد

حسن طلایی نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز در این مراسم طی سخنانی اظهار کرد: یکی از اقدامات خوبی که در شورای شهر در حال پیگیری است ملاقات‌های مردمی در مساجد و محلات است.

وی افزود: اعضای شورای شهر از جنس مردم هستند و هدفشان مرتفع کردن مشکلات شهر و شهروندان است.

طلایی گفت: هیچ‌کس بهتر از شهروندان و ساکنان مناطق از مشکلات آن خبر ندارد؛ با شنیدن نظرات و مشکلات شهروندان ساکن در هر محله می‌توانیم نقشه راهی برای مدیران شهری ترسیم کنیم.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: در شهر قم ۲۰ دستگاه در حال رسیدگی به مشکلات شهری هستند و همه نامه‌ها و درخواست‌های شما به دستگاه‌‌های مربوطه انتقال داده می‌شود.

وی در ادامه گفت: مسائلی را که می‌توان در حضور مدیران شهری حل کنیم، به آن خواهیم پرداخت و مسائلی را هم که نیاز به بودجه شهری دارند، در بودجه شهری لحاظ و اجرایی می‌کنیم.

طلایی افزود: با تلاش مدیران شهری و اعضای شورای شهر قم، اقدامات و پروژه‌های عمرانی و فرهنگی خوبی در سطح شهر انجام گرفت و برای سال آینده نیز برنامه‌ریزی و بودجه مناسبی لحاظ شده است.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱