۷۵ درصد مشترکان گاز قم الگوی مصرف را رعایت می‌کنند
۷۵ درصد مشترکان گاز قم الگوی مصرف را رعایت می‌کنند
مرتضی خوش‌لهجه با بیان اینکه ۴۶۰ هزار مشترک گاز در بخش‌های مختلف در این استان وجود دارد، گفت: ۷۵ درصد از مشترکان گاز قم الگوی مصرف را رعایت می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مرتضی خوش‌لهجه مدیرعامل شرکت گاز قم‌، مشترکان بد مصرف را دراین استان تنها ۲ درصد ذکر کرد.

وی با بیان اینکه گاز در سبد انرژی استان قم سهم بیش از ۷۰ درصدی دارد، گفت: در صورت ناترازی و قطعی شبکه گاز، بازگشت شبکه به حالت عادی و متصل شدن مشترکان به شبکه بخاطر ضرورت بررسی میدانی جریان گاز، یک هفته زمان به طول می کشد.

وی تصریح کرد: با هماهنگی و همراهی شرکت توزیع فرآورده های نفتی استان، ظرفیت لازم برای استفاده صنایع از سوخت دوم در فصل سرد سال فراهم شده‌است.

خوش لهجه با بیان اینکه قم به دلیل قرارگیری در مرکز کشور نقش مهمی در حفظ تراز گازی در استان‌های مرزی دارد، یادآور شد: در صورتی که فقط یک بخاری اضافی در شهرهای مرکزی خاموش گردد، امکان استفاده از ۱۰ بخاری در نقاط مرزی فراهم می‌شود.

وی با بیان هم اینک بیش از ۹۹ درصد از شهرها و روستاهای قم از گاز طبیعی برخوردار هستند، اظهار داشت: در سطح استان چهار هزار و ۵۰۰ کیلومتر خطوط انتقال گاز اجرا شده‌است.

وی با بیان اینکه هر سال ۲ مرتبه خطوط انتقال از نظر نشت یابی پایش می‌شود، بیان داشت: سال گذشته ۲ هزار مورد نشت گاز زمینی و هوایی شناسایی و تعمیر شده‌است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا قم