۳ بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی دولتی در قم احداث می‌شود
۳ بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی دولتی در قم احداث می‌شود

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مهدی مصری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن امام علی(ع) دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد، اظهار داشت: حوزه گردشگری سلامت موضوع مهمی است و در این زمینه جلسات متعدد هماهنگی با […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مهدی مصری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن امام علی(ع) دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد، اظهار داشت: حوزه گردشگری سلامت موضوع مهمی است و در این زمینه جلسات متعدد هماهنگی با استان‌های مشهد و شیراز برگزار شده است.

وی با اشاره به اهمیت موضوع گردشگری سلامت، افزود: استان قم باید به جایگاه مناسبی در گردشگری سلامت دست پیدا کند و این مهم نیازمند اهتمام بیشتر و تلاش مسئولین است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، بیان کرد: بیمارستان‌های استان در راستای خدمت‌رسانی به بیماران از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند، حوزه گردشگری در راستای بحث‌های اقامتی برنامه دارد.

مصری تصریح کرد: ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی در اختیار گرشگری سلامت قرار می‌گیرد، آخرین استان از نظر تخت‌های بیمارستانی هستیم و تلاش می‌شود ۳ بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی دولتی احداث کنیم.

وی با اشاره به اهمیت توجه به مشکلات بیماران سرطانی، گفت: فرایند بسیار جامعی در کشور برای درمان بیماری سرطان شکل گرفته است که هزینه‌های مردم کاهش پیدا کند و تلاش می‌شود بحث پیشگیری و درمان به خوبی انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: در گذشته مشکلاتی در زمینه اورژانس شهید بهشتی داشتیم و دستیار ویژه‌ای در این زمینه گذاشتم که نظام کرامت مراجعین به اورژانس حفظ شود.

مصری، افزود: یکی از موضوعات گردشگری سلامت بانک اطلاعات متخصصین بخش سلامت است و اگر شفاف شود مردم به خوبی از آن بهره مند خواهند شد، اگر گردشگری در استان مورد توجه قرار بگیرد مردم استان از آن بهره‌مند خواهند شد.

وی ادامه داد: بیمارستان امیرالمومنین(ع) یکی از بیمارستان‌های مورد توجه در استان است که میزان رضایت بیماران بسیار مناسب است و تلاش می‌شود همه بخش‌های درمانی استان در زمینه خدمات درمانی به بیماران سطح بهتری ارائه دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، خاطرنشان کرد: غربالگری طرح ملی است و ضمن اینکه شاخص تحرک در استان نامناسب است در فشار خون و دیابت وضعیت خوبی نداریم و تعداد زیادی غربال در قم انجام شد و برخی از شهروندان مبتلا به فشار خون و دیابت هستند، اما از این موضوع اطلاع ندارند.