نوعروسان در حرم قم اصول همسرداری را فرامی‌گیرند
نوعروسان در حرم قم اصول همسرداری را فرامی‌گیرند

مریم شهبازی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با تشریح فعالیت‌های اداره امور فرهنگی خواهران حرم مطهر حضرت معصومه(س) گفت: به همّت این اداره، کارگاه حضوری «یک کوچه بعد از ازدواج» ویژه نوعروسان در حرم بانوی کرامت برگزار می‌شود. وی سرفصل‌های این کارگاه را مباحثی کاربردی از جمله شناخت خود و همسر، لیلی همسرت باش، […]

مریم شهبازی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با تشریح فعالیت‌های اداره امور فرهنگی خواهران حرم مطهر حضرت معصومه(س) گفت: به همّت این اداره، کارگاه حضوری «یک کوچه بعد از ازدواج» ویژه نوعروسان در حرم بانوی کرامت برگزار می‌شود.

وی سرفصل‌های این کارگاه را مباحثی کاربردی از جمله شناخت خود و همسر، لیلی همسرت باش، تعهد، همسریِ شاد و باطراوت برشمرد و افزود: این کارگاه با تدریس سرکار خانم مظفریان برگزار خواهد شد.

مسئول امور فرهنگی خواهران حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) با تاکید بر ظرفیت بسیار محدود این کارگاه، اندک بودن هزینه این کلاس را از جمله مزایای آن برشمرد و افزود: زمان برپایی کارگاه حضوری «یک کوچه بعد از ازدواج»، روزهای چهارشنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ به مدت ۵ جلسه‌ دوساعته، در صحن صاحب الزمان (عج) خواهد بود.

*آغاز سری جدید دوره‌های مزاج‌شناسی

وی همچنین از آغاز سری جدید دوره‌های مزاج‌شناسی خبرداد و گفت: سرفصل‌های این کارگاه‌ها شامل مباحثی چون: مبانی و ضرورت طب، سبک زندگی اسلامی و مزاج شناسیِ مقدماتی خواهد بود که توسط سرکار خانم زهتابچی تدریس خواهد شد.

شهبازی، سری جدید کارگاه‌های حضوریِ مزاج شناسی را ویژه بانوان ۱۸ سال به بالا اعلام کرد و افزود: این دوره‌ها، با حداقل هزینه برگزار خواهد شد و خادمین محترم حرم، از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار خواهند بود.

مسئول اداره فرهنگی خواهران آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اعلام زمانبندی این کارگاه‌ها اظهار داشت: از سه‌شنبه پنجم دی‌ماه دوره جدید شروع می‌شود و عصر روزهای یکشنبه و سه‌شنبه در ۷ جلسه‌ دو ساعته برگزار خواهد شد.

*برپایی کارگاه نقاشی «کتیبه» با حضور دختران و بانوان

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های امور فرهنگی خواهران حرم مطهر قم گفت: همزمان با سالروز وفات حضرت ام‌البنین مادر گرامی حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز تکریم مادران و همسران شهدا، به همّت اداره فرهنگی خواهران حرم مطهر بانوی کرامت، کارگاه نیم‌روزه نقاشی «کتیبه» برگزار می‌شود.

شهبازی تصریح کرد: این کارگاه، با حضور مادر یکی از ستارگان جهانی یعنی شهدا و دختران و بانوان ١٨ تا ٣٠ سال، در قالب محفل «مشکات الکریمه» تشکیل می‌شود.

وی افزود: از دیگر بخش‌هایِ این کارگاه نیم روزه، گپ و گفت صمیمی با بانویِ مسیحی تازه مسلمان است که معمولا مخاطبین خاص خود را دارد.

شهبازی عنوان کرد: کارگاه نیم روزه‌ی «کتیبه» عصر چهارشنبه ۶ دی ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۵ در شبستان حضرت زهرا(س) واقع در صحن امام هادی(ع) یا همان عتیق، برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ثبت نام در برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی حرم مطهر بانوی کرامت ویژه بانوان، فقط از طریق پایگاه اطلاع رسانی آستان مهر امکان پذیر خواهد بود.

پایان پیام/۷۸۰۲۳