۴۴ هزار واحد صنفی در استان قم فعالیت می‌کنند
۴۴ هزار واحد صنفی در استان قم فعالیت می‌کنند

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، تقی حسام ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل تعزیرات حکومتی استان برگزار شد، اظهار داشت: نظارت بر واحدهای صنفی استان از ابتدا وجود داشته و مورد تاکید است. وی […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، تقی حسام ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل تعزیرات حکومتی استان برگزار شد، اظهار داشت: نظارت بر واحدهای صنفی استان از ابتدا وجود داشته و مورد تاکید است.

وی با اشاره به طرح تشدید نظارت بر بازار در استان قم، افزود: واحدهای صنفی متخلف بدون هیچ‌ چشم‌داشتی پلمب، تا ۱۰ برابر وضعیت معمول جریمه و بنر تخلف بر سردرب واحدهای آن‌ها نصب می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم تصریح کرد: ۴۴ هزار واحد صنفی در استان فعالیت می‌کنند و روند رسیدگی به پرونده‌های تخلف در قم از میانگین کشوری بالاتر است.

حسام ادامه داد: آذرماه سال جاری افزون بر۱۹۰ میلیارد ریال جریمه از متخلفان در استان قم وصول شده‌ است.

وی تصریح کرد: براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار استان نظارت در راستای مقابله با تورم مورد توجه است، بیش از ۹۵ درصد از پرونده‌های مربوط به قاچاق کالا و ارز در تعزیرات حکومتی این استان تعیین تکلیف و فقط پنج درصد به محاکم دیگر قضایی ارجاع داده می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم تصریح کرد: از ابتدای امسال با ۱۵ حراجی غیرقانونی که در این استان اقدام به فروش محصولات بدون ارائه فاکتور کرده بودند، برخورد شده‌ است.

حسام بیان کرد: برخوردی که انجام می شود با کسبه منصف نیست، بلکه برخورد با کسبه متخلف است و جریمه را می‌توانیم تا ۱۰ برابر افزایش دهیم.

وی عنوان کرد: اگر کسی قصد حراج فوق العاده دارد باید اتحادیه برود و پس از کسب مجوز بابت علت حراج که تغییر شغل و یا تغییر فصل است فعالیت کرده و براساس قوانین مجوز خود را ارائه دهد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه ۱۱ هزار و ۵۰۰ پرونده تخلف واحدهای صنفی دراین استان تشکیل  شده است که پنج‌ هزار پرونده مربوط به سه ماه اخیر است که نشان از رشد بیش از ۶۰ درصدی در نظارت بر بازار دارد.