دستگیری یک گروه شکارچی در تالاب مره قم
دستگیری یک گروه شکارچی در تالاب مره قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، محمدرضا عابدی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در فصل مهاجرت پرندگان، تالاب‌ها و آبگیرهای استان به‌ویژه تالاب شکارممنوع مره که میزبان دسته‌های بزرگی از پرندگان آبزی و کنار آبزی است، مورد رصد و پایش مستمر محیط‌بانان قرار دارند. وی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، محمدرضا عابدی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در فصل مهاجرت پرندگان، تالاب‌ها و آبگیرهای استان به‌ویژه تالاب شکارممنوع مره که میزبان دسته‌های بزرگی از پرندگان آبزی و کنار آبزی است، مورد رصد و پایش مستمر محیط‌بانان قرار دارند.

وی افزود: در این فصل برخی شکارچیان و صیادان با استفاده از اسلحه و یا دام‌های هوایی، اقدام به شکار پرندگان مهاجر می‌کنند که بر اساس ضوابط و قوانین زیست‌محیطی، با این افراد به‌شدت مقابله می‌شود و اجازه هیچ‌گونه اقدامی به آن‌ها نمی‌دهیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان قم با اشاره به دستگیری یک گروه ۶نفره از شکارچیان غیرمجاز در تالاب مره، خاطرنشان کرد: این گروه که ۳ عدد اسلحه شکاری نیز به همراه داشتند، در گشت و پایش منطقه مورد شناسایی قرار گرفته و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه این شکارچیان متخلف متأسفانه ۱۰ قطعه پرنده آبزی و کنارآبزی را شکار کرده بودند، تصریح کرد: هرگونه شکار غیرمجاز جانوران وحشی بر اساس قانون شکار و صید جرم بوده و ضمن برخورد قضایی با متخلفان، جریمه ضرر و زیان زیست‌محیطی نیز از آن‌ها اخذ خواهد شد.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱