ورودی شهرهای استان قم بر اساس فرهنگ دینی ساماندهی می‌شود
ورودی شهرهای استان قم بر اساس فرهنگ دینی ساماندهی می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط‌عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم، محمد پورتیموری در همایش گرامیداشت هفته حمل‌ونقل، رانندگان و راهداری گفت: سالانه نزدیک به ۳۰۰ میلیون خودرو در سطح راه‌های استان قم تردد می‌کنند. مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط‌عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم، محمد پورتیموری در همایش گرامیداشت هفته حمل‌ونقل، رانندگان و راهداری گفت: سالانه نزدیک به ۳۰۰ میلیون خودرو در سطح راه‌های استان قم تردد می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم در ادامه افزود: توجه به این موضوع که ۶۰ درصد مراکز صنعتی کشور درشعاع ۲۶۰ کیلومتری استان قم واقع شده اند، بر اهمیت ویژه به مبحث صیانت و ارتقای زیر ساخت‌های جاده‌ای قم در دو بخش راه و حمل‌ونقل می افزاید.

وی محورهای مواصلاتی استان قم را بعد از راه‌های استان تهران، پرترافیک‌ترین جاده‌های کشور خواند و گفت: کریدور ارتباطی ۱۷ استان با مرکز کشور از ویژگی محورهای جاده‌ای استانی است که جایگاه مذهبی آن به دلیل وجود بارگاه مقدسه کریمه اهل البیت حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران و همچنین حضور مراجع عظام، ممتاز و بی نظیر است.

پورتیموری یادآور شد: عرصه راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، میدان عمل و حضور برخط در جاده‌ها، پایانه‌ها و… است، کمااینکه طی ایام اربعین امسال، غالب همکاران اداره کل متبوع در طول شبانه‌روز، تنها ۲ تا ۳ ساعت فرصت خواب و استراحت داشتند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به ارائه گزارشی کوتاه از اقدامات اداره کل متبوع طی سال جاری پرداخت و عنوان کرد: عملیاتی شدن طرح خط کشی راه‌های استان، بهسازی راه‌ها (اعم از اصلی، فرعی و روستایی)، اورهال ۱۱۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری، تنقیه پل‌ها، ترمیم و تعمیر چند دستگاه پل مهم جاده‌ای مانند پل شهید سعادتمند، احداث تقاطع غیر همسطح باغیک- تفرش و… درزمره اقدامات این اداره کل طی سالجاری بوده است.

کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم اضافه کرد: ساماندهی ورودی شهرهای استان و متناسب سازی مرا و منظر جاده‌ای با فرهنگ دینی، از مهمترین مواردی است که توسط این اداره کل، مجدانه پی گیری می شود.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱