۱۳ بانوی پیشکسوت مجالس حسینی توسط رئیس سازمان تبلیغات تجلیل شدند
۱۳ بانوی پیشکسوت مجالس حسینی توسط رئیس سازمان تبلیغات تجلیل شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، آیین افتتاحیه رویداد بانوان بهشت با هدف تجلیل از بانوان پیشکسوت مجالس حسینی عصر امروز شنبه دوم دی‌ماه با حضور حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و حجت‌الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی در […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، آیین افتتاحیه رویداد بانوان بهشت با هدف تجلیل از بانوان پیشکسوت مجالس حسینی عصر امروز شنبه دوم دی‌ماه با حضور حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و حجت‌الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی در ساختمان حوزه هنری برگزار شد. در این رویداد بناست از شهادت تا میلاد حضرت زهرا(س) از بانوان پیشکسوت مجالس حسینی به همت بنیاد دعبل خزاعی تقدیر شود.

حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این مراسم با تقدر و تشکر از بانوان فعال در این عرصه اظهارداشت: ریشه عشق و ارادت این بانوان مشخص است. همه اتفاقات از آن خانه گلی شروع شد که سیده النساء عالم جلسه روشنگری و تبین و جریان سازی راه انداختند. حتی گاهی دسته عزا راه می‌انداختند و سر مزار شهدای احد می‌رفتند تا حقایق را برای مردم مشخص کنند.

در ادامه این برنامه با حضور حجت‌الاسلام قمی و حجت‌الاسلام باباخانی و محمدی هنرمند و چند تن از مداحان پیشکسوت، از نشان فاطمه برای ‌پیشکسوتان بانو در عرصه ستایشگری رونمایی شد.

سارا طالبی مدیر کل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این مراسم طی سخنانی بیان کرد: امروز با زحمات بنیاد دعبل خزاعی این جمع شکل گرفته و امیدواریم این حرکت نمادین آغازی برای ارتقا بانوان ستایشگر باشد.

طالی ادامه داد: بانوان مداح طلایه‌دار و راویان قیام توحیدی مردم در انقلاب هستند.

وی اظهار کرد: امروز باید توجه ویژه‌ای به ظرفیت بانوان ستایشگر شود تا آنها بتوانند به واسطه قرآن کریم به صورت بهتری در خدمت نسل جوان باشند. آنها باید با زبان اثرگذار پیام انقلاب و شهدا را بیان کند.

مدیر کل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی افزود: این بانوان راه حضرت زهرا سلام الله و حضرت زینب سلام الله را در پیش گرفته‌اند.

در ادامه این مراسم گروه سرود دختران فاطمی به اجرای برنامه پرداخت. سیدعلی سادات رضوی پیرغلام اهل بیت در این مراسم به مرثیه‌خوانی پرداخت.

در بخش پایانی مراسم از ۱۳ نفر از بانوان پیشکسوت عرصه ستایشگری و مجالس حسینی تجلیل به عمل آمد که اسامی آنها به شرح زیر است:

۱/عترت خاموشی   
۲/ هدیه غبیشی
۳/احلام محسن مرتضی
۴/مقدس قراخانی
۶/ زهرا صبر کن
۸/ مریم حاج عبدالباقی
۹/فاطمه اپرناک
۱۰/اکرم سلمی
۱۱/ بتول کریم آبادی
۱۲/معصومه نعمت زاده
۱۳/مهناز عسگری فرد

 پایان پیام/