مراسم بزرگداشت همسر علامه طباطبایی در قم برگزار شد
مراسم بزرگداشت همسر علامه طباطبایی در قم برگزار شد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، مراسم بزرگداشت همسر علامه طباطبایی با حضور  علما و اساتید حوزه علمیه شامگاه جمعه در حسینیه صفاییه (شهدا) برگزار شد. آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حجت الاسلام و المسلمین محسن قمی […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، مراسم بزرگداشت همسر علامه طباطبایی با حضور  علما و اساتید حوزه علمیه شامگاه جمعه در حسینیه صفاییه (شهدا) برگزار شد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حجت الاسلام و المسلمین محسن قمی معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری، آیت الله محمود رجبی رئیس موسسه امام خمینی(ره)، نمایندگان بیوت مراجع، طلاب و روحانیون و اقشار مختلف مردم در این مراسم حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین بیگدلی در این مراسم سخنرانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از تسنیم، مرحوم منصوره روزبه همسر علامه طباطبایی روز یکشنبه ۲۶ آذرماه همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها به رحمت خدا پیوست و پیکر ایشان  پس از اقامه نماز توسط آیت الله سبحانی مرجع تقلید شیعیان در یکی از بقعه های صحن عتیق حرم مطهر حضرت معصومه(س) به خاک سپرده شد.

مرحومه روزبه خواهر رضا روزبه از دانشمندان و مذهبیان بنام زنجان بود. پدر ایشان کربلایی محمود خیاط فرزند جواد زنجانی، از شاگردان میرزا محمدتقی شیرازی بود و مادرشان سیده ربابه دختر حاج سیدتقی، از سادات زنجان شمرده می‌شد.

آن مرحومه در ذکر اخلاقیات علامه می‌گفت: «ایشان دارای اخلاقی درجه یک بودند. ۱۴ سال و نیم با ایشان زندگی کردم؛ یک دفعه اتفاق نیفتاد که ایشان تشر بزنند یا عصبانی بشوند. اگر هم یک وقتی یک چیز ناقص می‌دیدند، می‌گفتند: این طور بکنید، خوب نیست؟ من هم به شوخی می‌گفتم: خوب انجام می‌دهم. اصلاً و ابداً، اوقات تلخی نمی‌کردند. خادم داشتیم؛ البته برای حاج آقا لازم بود که در را باز کنند و رفت و آمد کنند.