افتتاح بازارچه یلدایی در کتابخانه عمومی شهدای نوبهار قم
افتتاح بازارچه یلدایی در کتابخانه عمومی شهدای نوبهار قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، این بازارچه یلدایی به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم، بسیج سازندگی، بنیاد علوی، سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهرداری قم، گروه جهادی شهید حیدری، پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی، سپاه علی بن ابی‌طالب (ع) و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، این بازارچه یلدایی به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم، بسیج سازندگی، بنیاد علوی، سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهرداری قم، گروه جهادی شهید حیدری، پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی، سپاه علی بن ابی‌طالب (ع) و معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان برگزار شده است.

ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی در غرفه‌های ویژه کودک و نوجوان، مشاوره فردی، شغلی و خانواده و همچنین کارگاه آموزشی و اعطای تسهیلات از سوی بنیاد علوی ویژه صاحبان مشاغل خانگی از دیگر خدمات ارائه شده در این بازارچه یلدایی است.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

* کتابخانه‌های عمومی پایگاه‌های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی هستند

مهدی توکلیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم در مراسم افتتاحیه این بازارچه گفت: یکی از رویکردهای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سال‌های اخیر، بازنگری در نقش کتابخانه‌های عمومی به‌عنوان پایگاه‌های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی است.

وی در ادامه افزود: با این رویکرد، همایش بین‌المللی «کسب‌وکارهای کوچک و کتابخانه‌های عمومی» نیز در مهرماه امسال برگزار شد و در راستای این همایش، نمایشگاه‌های فروش، ترویج و آموزش کسب‌وکار کوچک در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور برگزار شد که استان قم نیز در ۴ کتابخانه میزبان این رویداد بود.

توکلیان تأکید کرد: هم‌افزایی و دغدغه‌مندی دستگاه‌های اجرایی و گروه‌های جهادی در راستای برگزاری این بازارچه ستودنی است و امیدواریم هر یک از ما بتوانیم در کاهش دغدغه‌های اقتصادی و فرهنگی مردم سهیم باشیم.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

* راه‌اندازی دفاتر تسهیلگریبرای حل مشکلات منطقه

علیرضا خاکی، مدیر عامل سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) نیز در این مراسم ابراز داشت: محله دروازه ری یا نوبهار، از سه جهت اهمیت دارد؛ اول به جهت نقش مردم این منطقه در دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت؛ دوم به دلیل اینکه یکی از قدیمی ترین محله های شهر قم است و سوم به دلیل نقش زنان این منطقه در پشتیبانی از انقلاب و تظاهرات علیه رژیم پهلوی که با توجه به این ویژگی ها، اولین دفتر تسهیلگری نیز در این محل راه‌اندازی شده است.

خاکی در ادامه افزود: هدف اصلی دفاتر تسهیلگری، شناخت، آسیب‌شناسی و حل مشکلات منطقه با هم‌فکری اهالی است که امیدواریم به همت مردم این منطقه، مشکلات این منطقه کاهش پیدا کند.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

* کمک به اقتصاد شهری با بازارچه‌های محلی

محسن صادقی امینی، مدیرعامل سازمان میادین شهرداری قم نیز در این مراسم گفت: برای نظام‌مندشدن بازارچه‌های محلی، نیازمند اقدامات تکمیلی هستیم که تولیدکنندگان و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک حاضر در این بازارچه می‌توانند با اطلاع نواقص موجود، به ما کمک کنند.

وی تصریح کرد: تا سال آینده، بیش از ۸۰ بازارچه محلی در محله های مختلف شهر خواهیم داشت و امیدواریم با این فعالیت ها بتوانیم به اقتصاد شهری و کاهش تورم شهر مقدس قم کمک کنیم.

خاطرنشان می‌شود، این بازارچه از ۲۸ آذرماه ۱۴۰۲ آغاز و تا ۳۰ آذر ماه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ در کتابخانه عمومی شهدای نوبهار (واقع در بلوار ۱۵ خرداد، خیابان نوبهار، کوچه ۳۹) فعالیت خواهد داشت.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱