پست ۴۰۰ کیلوولت چهارباغ البرز سال آینده آماده بهره برداری می‌شود
پست ۴۰۰ کیلوولت چهارباغ البرز سال آینده آماده بهره برداری می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از کرج، مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، در جلسه بررسی روند اجرای مصوبات حوزه برق استان در تعاقب سفر وزیر نیرو به استان که روز سه شنبه ۲۸ آذر ماه ۱۴۰۲ با حضور مدیرعامل برق منطقه ای تهران، البرز و قم در سالن جلسات […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از کرج، مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، در جلسه بررسی روند اجرای مصوبات حوزه برق استان در تعاقب سفر وزیر نیرو به استان که روز سه شنبه ۲۸ آذر ماه ۱۴۰۲ با حضور مدیرعامل برق منطقه ای تهران، البرز و قم در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، بر ضرورت همکاری و تعامل ویژه تمامی دستگاه‌ها و مدیران مربوطه در استان در مسیر اجرای پروژه‌ها تاکید کرد.

وی ادامه داد: پس از سفر وزیر، عزم و پویایی ویژه ای در استان شکل گرفت و تاکنون اقدامات بسیار خوبی برای تحقق و عملیاتی شدن پروژه‌ها صورت گرفته است. 

عبداللهی گفت: اکنون روند احداث پست ۴۰۰ کیلوولت چهارباغ بعنوان دومین پست با این ظرفیت در استان، دنبال می‌شود و در این رابطه باید معارضان طی هماهنگی فرماندار این شهرستان، تعیین تکلیف شوند.

وی افزود: در شهرستان اشتهارد نیز جانمایی لازم برای اجرای پست ۴۰۰ کیلوولت صورت گرفته و برق منطقه ای تهران باید در کمترین زمان ممکن نسبت به آغاز عملیات اجرایی آن اقدام کند.

استاندار البرز گفت: برای ایجاد پست ۲۳۰ کیلوولت نظرآباد نیز هماهنگی ها و جانمایی لازم انجام شده و انتظار می‌رود اجرای آن در آینده نزدیک محقق شود.

وی با بیان اینکه احداث مزرعه خورشیدی با ظرفیت ۵۰۰ مگاوات نیز در این سفر مصوب شد، افزود: بر این اساس اداره کل منابع طبیعی استان مکلف است اراضی ایجاد نیروگاه خورشیدی در پلنگ آباد با ظرفیت ۲۵۰ مگاوات، ۱۵۰ مگاوات در اشتهارد و ۱۰۰ مگاوات در چهارباغ را جانمایی و تأمین کند و برق منطقه ای تهران نیز نقشه‌های لازم را ارائه دهد.

عبداللهی با بیان اینکه باید کارگروه ویژه انرژی های تجدیدپذیر به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در البرز تشکیل شود، گفت: از دیگر مصوبات سفر وزیر، راه اندازی نیروگاه‌های سی اچ پی بود که با توجه به وجود سرمایه گذاران مربوطه دو نیروگاه ۲۵ مگاوات در اشتهارد، دو نیروگاه ۲۵ مگاوات در چهارباغ، ۲۵ مگاوات در شهرک صنعتی کوثر و ۲۰ مگاوات در شهرک صنعتی هشتگرد ایجاد می شود، از این رو ضرورت دارد مدیران مربوطه نسبت به ارائه مجوزها و تعامل ویژه اقدام کنند. 

قراگوزلو رئیس برق منطقه ای تهران، البرز و قم نیز در این نشست ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته پس از سفر وزیر نیرو به استان، روند پیشرفت پروژه‌ها و موضوعات مربوطه را طی گزارشی اعلام کرد.

وی از آمادگی برق منطقه ای تهران، البرز و قم برای پیشبرد سریع پروژه ها خبر داد و پروژه های البرز را بسیار مهم و ضروری و همچنین تحقق آنها را تحولی بزرگ در جهت تامین برق خانگی و صنعتی و… البرز دانست.

پایان پیام/