حوزه و دانشگاه در کنار هم اهداف انقلاب را محقق می‌کنند
حوزه و دانشگاه در کنار هم اهداف انقلاب را محقق می‌کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی امشب در همایش ملی وحدت حوزه و دانشگاه که با حضور اساتید و روسای دانشگاه‌های کشور در سالن اجتماعات مدرسه علمیه دارالشفاء قم برگزار شد، اظهار کرد: حوزه علمیه قم دستاوردهای خوبی در عرصه علوم انسانی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی امشب در همایش ملی وحدت حوزه و دانشگاه که با حضور اساتید و روسای دانشگاه‌های کشور در سالن اجتماعات مدرسه علمیه دارالشفاء قم برگزار شد، اظهار کرد: حوزه علمیه قم دستاوردهای خوبی در عرصه علوم انسانی اسلامی داشته است.

وی اضافه کرد: اگرچه دستاوردهای خوبی داشته‌ایم ولی همچنان با وضعیت مطلوب فاصله داریم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در دهه ۹۰ که می‌فرمودند در پیچ تاریخی قرار داریم، مطرح کرد: ایشان در سال جاری در دیدار با فرماندهان سپاه فرمودند که از این پیچ تاریخی عبور کرده و نزدیک قله قرار داریم.

وی با بیان اینکه در مسیر قله ناامیدی معنا ندارد، عنوان کرد: امروز تحولاتی که در غزه رقم ‌خورد، چهره‌ای که سال‌ها تلاش شده بود توسط لیبرال‌ها ساخته شود را نابود کرده است.

رستمی با اشاره به اینکه ۶۷ درصد جوانان زیر ۲۵ سال آمریکایی خواستار توقف جنگ در غزه هستند، خاطر نشان کرد: این اتفاقاتی است که فرصت بیان جریانات دینی را در افق دنیا فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه امروز افق حوزه علمیه بسیار بلند شده است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی و حوزه علمیه دارای اهداف دست یافتنی است و در این مسیر قرار گرفته است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه وحدت حوزه و دانشگاه باید اتفاق بیافتد، یادآور شد: حوزه و دانشگاه می‌توانند در کنار یکدیگر حرکتی موثر و قوی را در مسیر اهداف انقلاب اسلامی داشته باشند.

پایان پیام/۷۸۰۴۸