عزاداری هیئت هنر و رسانه قم در سوگ مادر
عزاداری هیئت هنر و رسانه قم در سوگ مادر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مراسم عزاداری شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) در شام غریبان شهادت ایشان با حضور هنرمندان و اهالی رسانه استان قم شب گذشته در هیأت هنر و رسانه در مجتمع آموزشی هدایت برگزار شد. در این مراسم حسین بیاتانی از شاعران آیینی کشور […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مراسم عزاداری شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) در شام غریبان شهادت ایشان با حضور هنرمندان و اهالی رسانه استان قم شب گذشته در هیأت هنر و رسانه در مجتمع آموزشی هدایت برگزار شد.

در این مراسم حسین بیاتانی از شاعران آیینی کشور به شعرخوانی و حسن مالکی نژاد از مداحان اهل‌بیت عصمت و طهارت به ذکر مصیبت پرداخت.

حجت‌الاسلام حسین مهدی زاده در این مراسم اظهار کرد: حضرت زهرا(س) تلاش کرد تا جامعه آن روز را نسبت به انحرافی که ایجادشده بود آگاه کند؛ دوره مبارزات آن حضرت با اتفاقات سختی همانند آتش زدن درب خانه امیرالمؤمنین(ع) همراه بود که این کار بسیار شوکه کننده بود، تا جایی که حضرت علی(ع) در این ایام در خانه ماند و در خدمت حضرت زهرا(س) بود.

وی گفت: در این ایام عیادت‌هایی از سوی زنان هاشمی از حضرت فاطمه زهرا(س) صورت گرفت و آن حضرت از تبعات کاری که نسبت به غصب حکومت انجام دادند، سخن گفتند.

مهدی زاده ادامه داد: حضرت فاطمه زهرا(س) در این دیدارها می‌فرمودند روزگار را می‌گذرانم درحالی‌که از مردمان شهر بیزار هستم؛ حضرت در این عیادت‌ها نکاتی از شخصیت حضرت علی(ع) بیان کردند و فرمودند که شما باکارهایی که انجام دادید فقط خسارت به بار آوردید درحالی‌که در تصورات شما این است که کار خوب و زیبایی انجام دادید.

پژوهشگر فرهنگستان علوم اسلامی قم بیان کرد: وقتی حضرت زهرا(س) جملاتی را برای زنان عیادت کننده می‌فرمودند، وقتی مردان آن‌ها شنیدند خجالت کشیدند و گفتند ما پشیمان هستیم و می‌خواهیم بیعت کنیم اما در بیعت کسی دیگر هستیم.

وی گفت: حضرت زهرا(س) نشان دادند که حکومت آنان فقط لباسی از دین بر تن پوشیده است و چیزی از سیره پیامبر اسلام در وجود آنان نیست.

مهدی زاده بیان کرد: پس از رحلت پیامبر اسلام غصب اموال حضرت زهرا(س) در دستور کار قرار گرفت و این اموال زیاد بود و هرکسی این میزان از دارایی را داشت در حقیقت حکومت را می‌توانست اداره کند که بخشی از آن فقط فدک است که پیامبر اسلام به ایشان هدیه داده است.

وی افزود: از همان روزهای نخست رحلت پیامبر اسلام شایعه کردند که حکومت و رسالت در یک‌خانه قرار نیست باشد و بر همین گفته نادرست اقدامات خود را پیش بردند.

این پژوهشگر حوزوی صحیفه فاطمه را بزرگ‌ترین میراث مکتوب حضرت زهرا(س) دانست که دست اهل‌بیت(ع) بود و کسی به آن دسترسی نداشت و ادامه داد: پس از جسارتی که به حضرت زهرا(س) شد، ایشان ۲۰ روز در بستر بیماری افتادند و حضرت در این روزها درد و سختی زیادی را متحمل شدند و در این ایام حضرت می‌فرمودند که ملاقات من با پیامبر خدا نزدیک است.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱