شهروندان قمی مراقب کلاهبرداری تحت عنوان اخذ ویزای تضمینی باشند
شهروندان قمی مراقب کلاهبرداری تحت عنوان اخذ ویزای تضمینی باشند
حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل تحریری از شهروندان خواست مراقب نوع تازه‌ای از کلاهبرداری‌ها تحت عنوان اخذ ویزای تضمینی باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، به نقل از روابط عمومی دادستانی قم ، معاون دادستان قم روز دوشنبه در گفت و گویی از کلاهبرداری های میلیاردی این روزها با تبلیغات و وعده اخذ ویزای صد درصد تضمینی موسسات جعلی برای مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج کشور به ویژه در فضای مجازی خبر داد و اظهار داشت: در اغلب این پرونده‌ها مالباختگان پس از ارسال مدارک و پرداخت مقادیری ارز از طریق صرافی‌ها معادل ۲۰ تا ۳۰ میلیارد ریال وجه و ماه‌ها معطلی و سردرگمی و شنیدن وعده‌های دروغین، اقدام به شکایت از افراد حقیقی و حقوقی کلاهبردار که هویت مشخص قانونی ندارند، می‌نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل تحریری گفت: اغلب این مالباختگان در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام به دام این کلاهبرداران افتاده و با اعتماد به یک اکانت یا صفحه در فضای مجازی سرمایه‌های مادی، اجتماعی و روانی کنونی و آینده خود را نابود می‌سازند.

وی گفت: برخی موسسات خارجی مدعی هستند که در ایران نماینده و مشاور حقوقی دارند که پیگیر امور مهاجرت متقاضیان خواهند بود و برخی موسسات داخلی نیز مدعی داشتن روابط خاص با سفارت یا افسر مهاجرتی یا مسئولان دانشگاه‌ها هستند.

وی افزود: در یکی از پرونده‌های اخیر مربوط به اخذ ویزای کانادا مالباخته برای مهاجرت خانوادگی به کانادا با فروش منزل مسکونی خود مبالغ میلیاردی به یک موسسه خارجی پرداخت می‌کند و این موسسه نیز در هر مرحله مستندات صدور ویزا را برای او ارسال می‌کند اما پس از ماه‌ها سرگردانی با پیگیری و استعلام از اداره مهاجرت کانادا مشخص می‌شود که تماما جعلی و کلاهبرداری بوده‌است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا قم