افتتاح کلینیک تخصصی درمان زخم‌های دیابتی در ورامین/ اسلامی: به نتایج قابل قبولی رسیدیم
افتتاح کلینیک تخصصی درمان زخم‌های دیابتی در ورامین/ اسلامی: به نتایج قابل قبولی رسیدیم

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از ورامین، محمد اسلامی صبح امروز در حاشیه افتتاح کلینیک تخصصی درمان زخم‌های دیابتی بیمارستان شهید مفتح در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: خدا را شاکریم که در راستای وعده که داده بودیم و تأکید مقام معظم رهبری فناوری هسته‌ای […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از ورامین، محمد اسلامی صبح امروز در حاشیه افتتاح کلینیک تخصصی درمان زخم‌های دیابتی بیمارستان شهید مفتح در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: خدا را شاکریم که در راستای وعده که داده بودیم و تأکید مقام معظم رهبری فناوری هسته‌ای را به زندگی مردم بردیم.

وی افزود: با تحقیقات نتیجه‌گرا و رویکرد سازمان فناوری‌های حاصل از تحقیقات به مردم عزیز ارائه شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه، گفت: یکی از موضوعات و نیازهای مردم مبحث درمان زخم و به ویژه در بیماران دیابتی بود، زیرا که گسترش آن زیاد است و تا قطع عضو نیز می‌رسد.

اسلامی تصریح کرد: کارآمدی پلاسمای سرد، دریای بیکرانی از تأثیرات را در حوزه‌های سلامت، کشاورزی، محیط زیست و غیره می‌تواند اثربخش بوده و در موارد گوناگون اصلاح و بهبود رویه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

وی بیان کرد: پلاسمای سرد تاکنون در ۵ محور به توسعه فناوری کمک کرده که یکی از آن‌ها در موضع درمانی ‌و بهبود زخم است و اولین مرکز به صورت رسمی جهت استفاده از فناوری پلاسما راه‌اندازی شد.

وی تأکید کرد: آمادگی داریم که به سرعت در اقصی نقاط کشور و به ویژه مناطقی که بیشتر این وضعیت شایع است، این اولویت را انجام داده و در برنامه‌ها قرار دارد که این گسترش را انجام دهیم.

 رئیس سازمان انرژی اتمی ابراز داشت: فعالیت آزمایشی در قم و البرز نیز انجام شده و تاکنون به نتایج قابل قبولی در کنترل زخم دریافت کردیم و پیشروی زخم کنترل شده است.

وی ادامه داد: نکته مهم برای ما این است که مردم بدانند فناوری هسته‌ای شکافنده الگوی فناوری است، اما دنیای پیشرفته سال‌ها دشمنی و مزاحمت ایجاد کرده تا ما بدین فناوری دست پیدا نکنیم، اما با تلاش همکارانمان به صورت گسترده به این علم دسترسی پیدا کردم و گزارش آن را به مردم خواهیم داد.

رئیس سازمان انرژی اتمی در پایان خاطرنشان کرد: با اتفاقات فلسطین و غزه ماهیت دشمنان آشکار شد و مشخص شد که جرم و جنایت برای آن‌ها حد و مرزی ندارد و تصور آن‌ها از جلوگیری گسترش علم و فناوری تصوری شکست خورده و باطل است، زیرا که مردم حقیقت را می‌دانند.