مشکل امروز کشور اجتهاد برخی خواص نسبت به نص سخنان رهبری است
مشکل امروز کشور اجتهاد برخی خواص نسبت به نص سخنان رهبری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری امروز در جمع عزاداران فاطمی در مسجد امیرالمومنین(ع) قم با تأکید بر ضرورت پیروی از فضائل حضرت فاطمه(س) به عنوان یک الگو و انسان کامل بیان کرد: حضرت زهرا(س) چنان الگویی است که امام زمان (عج) نیز به […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری امروز در جمع عزاداران فاطمی در مسجد امیرالمومنین(ع) قم با تأکید بر ضرورت پیروی از فضائل حضرت فاطمه(س) به عنوان یک الگو و انسان کامل بیان کرد: حضرت زهرا(س) چنان الگویی است که امام زمان (عج) نیز به عنوان ثمره خلقت و حاصل بعثت همه پیامبران الهی می‌فرمایند برای من در دختر رسول‌الله (ص) اسوه حسنه است.

وی با اشاره به این‌که امامت، استمرار نبوت و رسالت است یادآور شد: حضرت زهرا (س)، حلقه اتصال و عامل استمرار رسالت و نبوت است و ازاین‌رو باید به فضائل ایشان به‌ویژه ولایت مداری و مکتب تربیتی آن حضرت تأسی کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی همچنین به ماجرای حمله دشمنان به خانه حضرت علی(ع) توجه داد و گفت: در آن زمان، حضرت امیرالمومنین(ع) نگران شقاق و تفرقه در امت و مأمور به سکوت بودند، لذا این زهرا(س) بود که برای دفاع از امام و حجت خدا پشت در رفتند، مجروح شدند و در اثر همان جراحت نیز به شهادت رسیدند.

وی با تأکید بر این‌که تلاش دشمنان از دیرباز این بوده که بین ولی خدا و امت فاصله بیندازند افزود: جامعه از سه لایه تشکیل شده که لایه نخست رهبر یا رهبران جامعه، لایه دوم خواص و لایه سوم، توده مردم‌اند؛ ما در جامعه امروزی خود در لایه نخست و لایه سوم مشکلی نداریم و همه مشکلات کشور در موضوع اجتهاد برخی خواص در برابر نص فرمایشات رهبری خلاصه می‌شود.

وی با تصریح بر این‌که اگر خواص در فتنه‌ها سکوت کنند، مردم معطل آن‌ها نمی‌شوند و به سخنان رهبری عمل می‌کنند، ادامه داد: اگر غیرازاین بود، کربلاهای دیگر به وقوع می‌پیوست.

ذوالنوری با اشاره به این‌که بصیرت، ولایت مداری و امام شناسی را باید از مکتب زهرای مرضیه(س) آموخت اظهار کرد: مشکلات امروز کشور را نباید به‌پای انقلاب گذاشت؛ چراکه هرجا ارزش‌های انقلاب پاس داشته شده، عزت و افتخار به دست آمده است.

وی در تشریح این نکته به مقایسه دو عرصه صنایع نظامی و خودروسازی پرداخت و گفت: در کشور شاهد افتخارآفرینی صنایع نظامی و ترس دشمنان از دستاوردهای این عرصه هستیم، چراکه رگه‌ای از اتصال به ولایت و عشق به رهبری در دست‌اندرکاران این عرصه دیده می‌شود اما حوزه خودروسازی را نیز شاهدیم که مرکب مرگ در آن تولید می‌شود و مشکلات مختلفی برای کشور و مردم به دنبال دارد.

پایان پیام/ ۷۸۰۳۶