نایب رییس خبرگان: ‌نمی توان هم به امامین انقلاب ابراز علاقه کرد و هم در جبهه دشمن بود
نایب رییس خبرگان: ‌نمی توان هم به امامین انقلاب ابراز علاقه کرد و هم در جبهه دشمن بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس استان بوشهر، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم امشب در جمع مردم روستای قرآنی چارک شهرستان دشتی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت بی‌بی حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها، اظهار داشت: ما علاوه بر اینکه در این ایام سوگوار […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس استان بوشهر، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم امشب در جمع مردم روستای قرآنی چارک شهرستان دشتی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت بی‌بی حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها، اظهار داشت: ما علاوه بر اینکه در این ایام سوگوار مادرمان صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) هستیم، حمله رژیم غاصب اسرائیل به فلسطین هم باعث ایجاد غم جانکاهی شده است که قلب ما را می‌آزارد.

وی افزود: همان مظلومیتی که در بقیع و مدینه شاهد بودیم، امروز امت پیامبر(ص) ظلم و ستم کودک‌کشان و کسانی که نهایت تلاش‌‌شان را می‌کنند تا با امت اسلامی درگیر شوند و اساس و ریشه امت اسلامی را در هم بریزند را می‌بینند و نسبت به این مسئله ابراز نگرانی می‌کنیم و برای مردم مظلوم فلسطین آرزوی پیروزی داریم.

حسینی بوشهری ادامه داد: برای عزیزان‌مان در نیروی انتظامی نیز که به دست دشمنان و بیگانگان به شهادت رسیدند آرزوی غفران و رحمت واسعه الهی را مسئلت می‌نمایم.

وی با بیان جمله‌ای از رسول خدا(ص)، عنوان کرد: هر چیزی دارای پایه و اساسی است و پایه و اساس اسلام محبت نسبت به اهل‌بیت(ع) است. به عبارتی اگر کسی می‌خواهد مسلمان زندگی کند و نام اسلام بر او زیبا جلوه کند باید پیوندی ناگسستنی با اهل‌بیت(ع) برقرار نماید و محبت اهل بیت(ع) را داشته باشد، چون این محبت اساس و پایه اسلام را تشکیل می دهد.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری افزود: برای رسیدن به معرفت و سعادت حقیقی که سبب نجات و آرامش همیشگی انسان در دنیا و آخرت می‌شود، باید در مسیری که اهل‌بیت(ع) برای ما ترسیم کرده‌اند قدم گذاشت.

حسینی بوشهری با اشاره به اینکه سعادت دنیا، آخرت و آرامش همیشگی و دائمی در پرتو ورود در مسیری است که اهل‌بیت(ع) برای ما ترسیم کرده‌اند، گفت: اهل بیت عصمت و طهارت(ع) صراط مستقیم الهی‌اند و آن‌ها در قله قرار دارند؛ به این معنا که شناخت‌شان نسبت به ذات کبریایی حق‌تعالی شناختی جامع و کامل است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اگر انسان با چنین شخصیت‌هایی که شناخت‌‌‌شان نسبت به خداوند جامع است ارتباط برقرار نمایند، رنگ آن‌ها را به خود می‌گیرند و اگر محبت آن‌ها را به دل گرفتند خواه یا ناخواه در دایره اطاعت وارد خواهند شد. به گونه‌ای که در حقیقت عاشق رنگ معشوق پیدا می‌کند.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به آخرین وصیت پیامبر(ص)، ادامه داد: قرآن و عترت دو گوهر گران‌بهایی هستند که رسول خدا(ص) در میان ما گذاشته است. روستای چارک از جمله مناطقی است که در ایام سال فضای قرآنی آن و برنامه‌های تواشیح‌شان رنگ اهل‌بیتی دارد. عاشورای اینجا تماشایی و فاطمیه آن غوغایی است. این روستا می‌تواند سرمشقی برای قرآن دوستان و عترت دوستان باشد.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه افتخار مردم چارک تابع قرآن و عترت بودن است، گفت: اگر خود را محب اهل‌بیت(ع) می‌دانیم پس ضروریاتی دارد و اگر به ضروریات آن عمل کنیم آثاری برای ما خواهد داشت.

وی افزود: محبت صرف یک سخن نیست و کسی که افتخار دوستی با اهل‌بیت(ع) می دارد، باید نگاه و عمل به گفتار و سیره ائمه داشته باشد و پا در جای پای آن‌ها بگذارد آن وقت می‌توان گفت آن شخص محبت واقعی نسبت به اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) دارد.

حسینی بوشهری تولّی و تبرّی را دومین گام محبت برشمرد و گفت: به این معنا که با دوستان خدا دوست و با دشمنان خدا دشمن باشیم. کسی که محب اهل بیت(ع) باشد نمی‌تواند بگوید جمع می‌کنم بین دوستی با دوستان اهل‌بیت و دشمنی با دشمنان اهل‌بیت(ع)، هرگز امکان‌پذیر نیست.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه دوستی یک رنگی می‌خواهد و با دو رنگی سازگاری نیست، گفت: در همین انقلاب اسلامی خودمان نمی‌شود کسی نسبت به امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب ابراز علاقه کند اما در اردوگاه دشمنان انقلاب خود را جا بدهد.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: اگر انقلابی هستیم پس انقلابی بمانیم اما اگر بنا است بساط خود را از انقلاب جدا کنید از همان ابتدا خود را وارد انقلاب نکنید.

وی با اشاره به اینکه قرآن به ما تاکید می‌کند انسان باید صاف، زلال و بی‌غش باشد، گفت‌: هنگامی که پیغمبر(ص) به طائف می‌رود و در حالی مه سنگ‌باران می‌شود؛ نیز با تمامی این موارد دست به دعا بر می‌دارد و از خدا تقاضای هدایت قومش را می‌نماید. رسول خدا (ص) حتی نفرین هم نمی‌کند و طلب هدایت و رستگاری برای امت می‌کند.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به مشکلات و مصیبت‌هایی که پیامبر (ص) و امیرالمومنین(ع) تحمیل شد، گفت: اگر کسی می‌خواهد مسیر اهل‌بیت(ع) را دنبال نماید باید مصیبت‌ و مشکلات را تحمل نماید. مومن با سختی‌ها و آزمایشات ثابت قدم می‌شود.

پایان پیام/