حسینی بوشهری: خاطرات پدران و مادران شهدا مستندسازی شود
حسینی بوشهری: خاطرات پدران و مادران شهدا مستندسازی شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری عصر امروز در نشست با اعضای یادواره شهدا شهرستان بوشهر با بیان اینکه بزرگداشت شهدا یکی از تکالیف اصلی ما محسوب می شود، اظهار داشت: شهدای ما در دوران خاصی وارد میدان شدند و همین دوران خاص […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری عصر امروز در نشست با اعضای یادواره شهدا شهرستان بوشهر با بیان اینکه بزرگداشت شهدا یکی از تکالیف اصلی ما محسوب می شود، اظهار داشت: شهدای ما در دوران خاصی وارد میدان شدند و همین دوران خاص باعث شد نام این لاله‌ها جاودانه شود.

وی با بیان این پرسش که گاهی اوقات سوال می شود چرا نام، راه و رسم شهدای صدر اسلام تا به امروز هم زنده و هم الگو است، گفت: مقدس بودن هدف شهدا یکی از موارد کلیدی است که باعث ماندگاری نامشان‌شان شده است.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه انسان‌ها در زندگی گاهی منفعت طلب و گاهی حقیقت‌گرا هستند، عنوان کرد: انسان‌های منفعت‌طلب، منافع و اهدافی را که دنبال می‌کنند در همین دنیا به آن‌ها دست پیدا خواهند کرد. 

حسینی بوشهری تصریح کرد: انسان‌های حقیقت‌گرا انسان‌هایی هستند که علاوه بر جاودان شدن نامشان در دنیا، از پاداش اخروی نیز بهره‌مند می‌شوند.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اگر حادثه عاشورا ماندگار و از حافظه تاریخ فراموش نمی‌شود به این دلیل است که حسین ابن علی(ع) هدفی متعال داشت.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اولین ویژگی شهدای ما داشتن تعالی هدف بود، گفت: شهدا از مرزهای کشور و انقلاب اسلامی حراست و دفاع کردند و این لاله‌ها با شهید شدن در این مسیر جاودانه شدند.

وی با اشاره به اینکه فاطمه زهرا(س) شهیده راه ولایت است، افزود: تمامی شهدای این سرزمین در یک شرایط خاص و سخت دست از آرامش زندگی خود بر داشتند و قدم به میدان گذاشتند. آن‌جایی که عده‌ای احساس تکلیف نمی‌کردند، شهدا احساس تکلیف نمودند و در شرایط سخت با تصمیم‌گیری به‌جا باعث شدند تا همیشه نامشان بر تارک تاریخ جاودانه بماند.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: اگر نام حسین ابن علی(ع) ماندگار شد به این دلیل است که در یک مقطع تاریخی در برابر ظالمان ایستاد.

وی یادآور شد: رمز ماندگاری و جاودانگی شهدای عزیز ما در طول تاریخ اقدام به هنگام در شرایط خاص بوده است.

حسینی بوشهری با بیان اینکه داشتن بصیرت یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که باعث ماندگاری نام انسان در تاریخ می‌شود، گفت: انسانی که اهل بصیرت و آگاهی است، می‌داند چگونه عمل کند. بصیرت و آگاهی امام(ره) باعث شد نام آن حضرت بدرخشد و انقلاب اسلامی بدون نام امام(ره) در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه رسیدگی و دیدار با خانواده‌های شهدا در طول سال باید به طور مداوم صورت بگیرد، افزود: خانواده شهدا سنگربانانی هستند که می‌توانند انقلاب اسلامی را حفظ کنند.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فرزندان شهدا باید برای دیگران سرمشق باشند، عنوان کرد: خانواده شهدا یک سپاه بزرگ هستند که اگر هیچ سرمایه‌ای جز همین خانواده معظم شهدا نداشته باشیم، برای پای کار آمدن مردم در تمامی صحنه‌ها کافی است.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه دشمن برای تحت‌تاثیر قرار دادن خانواده و فرزندان شهدا برنامه دارد، تصریح کرد: حفظ و مراقبت از فرزندان شهدا یک ماموریت سنگین است؛ لذا بصیرت‌بخشی و آگاهی‌بخشی به فرزندان و خانواده شهدا امری مهم است.

وی با بیان اینکه شایسته است که تشکیل دبیرخانه دائمی یادواره شهدا بوشهر در دستور کار متولیان امر قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: پدران و مادران شهدا گوهرهای گران بهایی هستند و مسوولین با توجه به کهولت سن این عزیزان نسبت به تهیه فیلم، مستند و مصاحبه اهتمام داشته باشند.

پایان پیام/