بیوت مراجع تقلید در قم میزبان عزاداران فاطمی
بیوت مراجع تقلید در قم میزبان عزاداران فاطمی
مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) در دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی در قم و بیوت آیات عظام جعفر سبحانی، سید موسی شبیری زنجانی، ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی و حسین وحید خراسانی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، به مناسبت شهادت حضرت صدیقه‌طاهره فاطمه‌زهرا(س) با حضور مردم متدین قم و محبین اهل‌بیت(ع) مراسم عزاداری در دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی در قم و بیوت حضرات آیات وحید خراسانی، شبیری زنجانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی و سبحانی برگزار می‌گردد.

مجلس عزای شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی برپا می‌شود که در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، حجت‌الاسلام والمسلمین احتشام کاشانی و حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی سخنرانی و حجت‌الاسلام سعید شحیطاط به ذکر مصیبت خواهد پرداخت.

نخستین جلسه عزاداری در دفتر رهبری صبح امروز ساعت برگزار شده و مراسم بعدی فردا یکشنبه راس ساعت ۱۰:۳۰ در قم، خیابان شهدا حسینیه امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

مجلس سوگواری شهادت حضرت صدیقه‌طاهره(س) در دفتر آیت‌الله وحید خراسانی نیز اقامه می‌شود، که این مراسم از ساعت ۱۰:۳۰ با حضور مردم مؤمن و طلاب و اساتید حوزه علمیه برپا خواهد بود.

همچنین دسته عزاداری روز یکشنبه ۲۶ آذر از ساعت ۱۱ از دفتر این مرجع تقلید به سمت حرم مطهر حضرت فاطمه‌معصومه(س) حرکت می‌کند.

مجلس سوگواری شهادت حضرت فاطمه‌زهرا(س) با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین حائری قزوینی و مداحی عباس حیدرزاده در دفتر آیت‌الله شبیری زنجانی برپا می‌شود.

این مراسم یکشنبه از ساعت ۱۰:۳۰ در بلوار آیت‌الله حائری، کوچه۶ دفتر آیت‌الله‌ شبیری زنجانی برپا خواهد بود.

دفتر آیت الله مکارم شیرازی نیز با صدور اطلاعیه‌ای به اطلاع مردم رسانده است که به مناسبت شهادت حضرت صدیقه شهیده فاطمه‌زهرا(س) مجلس سوگواری در دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی برگزار خواهد شد.

در این اطلاعیه از همه موالیان اهل بیت(ع) به خصوص علمای اعلام و فضلای گرام برای شرکت در این مجلس سوگواری دعوت به عمل آمده است.

زمان برگزاری مجلس عزاداری در دفتر این مرجع تقلید شنبه و یکشنبه ٢۵ و ٢۶ آذر ١۴٠٢ ساعت ١٠ صبح اعلام شده است.

مراسم عزاداری دفتر آیت‌الله نوری همدانی نیز فردا ساعت ۱۰ صبح با سخنرانی حجت‌الاسلام نظری‌منفرد و مرثیه سرایی عباس حیدرزاده و حسن باقری برپاست.

مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه‌زهرا(س) به میزبانی دفتر آیت‌الله جعفر سبحانی در مؤسسه امام جعفرصادق(ع) واقع در چهار راه شهداء از ساعت ۷ الی ۸ صبح فردا برپا خواهد بود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس قم