حسینی بوشهری: حضرت زهرا(س) نسبت به مشکلات مردم دغدغه داشت
حسینی بوشهری: حضرت زهرا(س) نسبت به مشکلات مردم دغدغه داشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس استان بوشهر، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری صبح امروز در جمع مردم شهرستان دیلم با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س)، اظهار داشت: این دسته از محافل دینی باعث زنده نگهداشتن یاد اهل‌بیت(ع) می‌شود و مردم دارالمومنین شهرستان دیلم قبل از پیروزی انقلاب‌اسلامی و با […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس استان بوشهر، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری صبح امروز در جمع مردم شهرستان دیلم با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س)، اظهار داشت: این دسته از محافل دینی باعث زنده نگهداشتن یاد اهل‌بیت(ع) می‌شود و مردم دارالمومنین شهرستان دیلم قبل از پیروزی انقلاب‌اسلامی و با نقش‌آفرینی روحانیت‌، با انقلاب اسلامی همراهی کردند و حرکت در مسیر انقلاب را یک وظیفه دینی برای خود تلقی نمودند که تا به امروز نیز دلبستگی‌شان به راه امام‌ (ره) و رهبر معظم انقلاب ادامه دارد.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری افزود: مردم دیلم همواره در صحنه‌های مختلف پای‌کار نظام بوده‌اند؛ لذا مدیران نیز در صحنه‌هایی که برای مردم پیش می‌آید باید همدل با مردم و برای مرتفع شدن‌ مطالبات بکوشند.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه روزهای غم‌باری برای امت اسلامی است در حال سپری شدن است، گفت: مسئله فلسطین بنا بر فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب باید مسئله اول جهان اسلام باشد. رییس جمهور آمریکا می‌گوید من یک صهیونیست هستم و به آن می‌بالد؛ این موضوع در واقع یک ننگ است. آیا کشتن مردم مظلوم و کودکان بی‌گناه افتخار دارد؟ شرم‌تان باد. ما در دل‌مان امیدوار هستیم امام‌ زمان‌(عج) خواهد آمد و تمامی ظالمانی که صحنه عاشورا را ایجاد کردند و همچنین ستمگرانی که امروز این چنین صحنه‌های تلخی را در گوشه‌ای از جهان (فلسطین) به وجود آورده‌اند؛ از آنان انتقام سختی خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه اگر کسی فریاد مسلمانی را بشنود و به آن پاسخ ندهد مسلمان نیست، عنوان کرد:  شخصی که نسبت به مصیبت‌هایی که بر اهل‌بیت‌(ع) وارد شده، اشک بریزد دارای پاداش است.

حسینی بوشهری با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) دارای دو شخصیت است،گفت: حضرت صدیقه طاهره(س) دارای شخصیت انتصابی و اکتسابی است.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به شخصیت انتصابی حضرت فاطمه(س) ادامه داد: آن حضرت پدری چون پیامبر اکرم(ص) دارد‌. پدر معصوم، شوهر، فرزندان و ائمه معصوم هستند؛ پس بی‌جهت نیست که آیه تطهیر در شأن این خاندان نازل شده است.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: خدای متعال برای هدایت‌گری انسان‌‌ها فرشته نفرستاد که بهانه بگیرند بلکه از جنس خود انسان فرستاد تا در میان شان زندگی کند.

حسینی بوشهری با اشاره به ویژگی مردمداری پیامبر(ص)، بیان کرد: اوج مردمداری رسول خدا در کنار مردم بودن در مشکلات و سختی‌ها است. اگر مشکلی برای مردم ایجاد می‌شد، همدل و همراه مردم بود و قلبش برای مردم می‌تپید.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری افزود: اگر انسان از راه راست خارج شود؛ پیامبر (ص) حرص می‌خورد، چون شدیدا علاقمند به هدایت مردم است.

وی با بیان اینکه عشق ورزیدن به رسول خدا (ص) در دل‌های مومنان نهادینه شده است، اضافه کرد: کسانی که از دو ویژگی ایمان و عمل صالح برخوردار هستند، محبت‌شان در دل‌های مردم است و پیامبر(ص) از این دسته شخصیت‌ها است و فاطمه(س) نیز از این کانون برخاسته است.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: فاطمه(س) مادری چون خدیجه کبری(س) دارد که تمام اموال خود را برای هدایت جامعه تقدیم کرد و صدیقه طاهره در کنار این پدر و مادر رشد کرده است.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سختی‌ها و رنج‌هایی که عموهای پیامبر(ص) نسبت به وی روا داشتند، ادامه داد: سخت‌ترین مشکلات را برای رسول خدا(ص) ایجاد کردند اما فاطمه(س) در سن پنج‌ سالگی و در تمامی سختی‌ها در کنار پدر بود.

حسینی بوشهری با اشاره به شخصیت اکتسابی فاطمه(س)، گفت: زینب‌گونه، حسن‌گونه و حسین‌گونه باید فرزندان‌مان را تربیت کنیم. حضرت فاطمه(س) فرزندانی را به جامعه داد که تا ابد نام‌شان بر تارک تاریخ می‌درخشد.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز دنیا، دنیای فریبنده‌ای است، ادامه داد: همگان موظف هستیم فرزندان‌مان را چون فاطمه(س) تربیت کنیم.

وی شیوه رفتاری حضرت فاطمه(س) را  الگویی برای همگان برشمرد و عنوان کرد: فاطمه زهرا(س) برای امام زمان(عج) نیز الگو است و حضرت مهدی(عج) حق‌طلبی و مطالبه‌گری را از مادرش صدیقه طاهره (س) فرا گرفته است.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: حضرت فاطمه(س) نسبت به هم‌نوعان خود نگاه دیگری داشت و همواره نسبت به فقرا و مشکلات مردم دغدغه‌مند بود.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: حضرت فاطمه(س) در شب عروسی خود بهترین لباسش را به نیازمندان می‌بخشد و این‌ها گوشه‌ای از اقیانوس ژرفای زندگی فاطمه(س) است. اگر انسان ساعت‌ها درباره درس زندگی صدیقه طاهره(س) را که برای امروز جامعه ما ضروری است صحبت کند، تمام‌شدنی نیست.

نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عبادت فاطمه زهرا(س) نیز الگو است، خاطرنشان کرد: صدیقه طاهره(س) همواره مورد مهر و محبت پدر بود و جلوه‌های رفتاری زیبایی دارد؛ لذا ما نیز سعی کنیم در تربیت فرزندان‌مان از آن حضرت الگو بگیریم.

پایان پیام/