حضور ۲۵ هزار طلبه در آموزش و پرورش موجب تقویت اعتقادات دانش‌آموزان خواهد شد
حضور ۲۵ هزار طلبه در آموزش و پرورش موجب تقویت اعتقادات دانش‌آموزان خواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، رضامراد صحرایی ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله حسین نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان که در دفتر این شخصیت حوزوی در قم انجام شد، با اشاره به اینکه ارتقای امید، ایمان، خودباوری، نشاط و هویت دانش‌آموزان در مدارس دنبال می‌شود، اظهار […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، رضامراد صحرایی ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله حسین نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان که در دفتر این شخصیت حوزوی در قم انجام شد، با اشاره به اینکه ارتقای امید، ایمان، خودباوری، نشاط و هویت دانش‌آموزان در مدارس دنبال می‌شود، اظهار کرد: ۱۰۰ هزار مدرسه در کشور داریم که در ۴۷ هزار مدرسه بزرگ نماز جماعت اقامه می‌شود اما در دیگر مدارس به علت کوچک بودن یا کمی تعداد دانش‌آموزان یا کمبود امام جماعت نماز جماعت اقامه نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه با هدف کاهش استرش و فشار کنکور مبنای اصلی پذیرش در دانشگاه‌های پر طرفدار کسب نمره خوب در امتحانات نهایی سه سال متوسطه خواهد بود، گفت: در گذشته دانش آموزان مناطق محروم کمتر امکان حضور در دانشگاه‌های مطرح و برتر را پیدا می کردند که با اجرایی شدن طرح معدل دبیرستان برای ورود به دانشگاه امسال شاهد حضور بیشتر دانش آموزان مناطق محروم در دانشگاه‌های پر تقاضا هستیم.

وزیر آموزش و پرورش از اعزام پنج هزار دانش‌آموز زیارت اولی به قم یاد کرد و گفت: امسال ۲۰۰ رشته هنرستانی ایجاد و این رشته‌ها بر اساس نیازهای مناطق و استان‌های کشور طراحی و اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش با مشکل کمبود ۲۰۰ هزار معلم روبرو بوده است، گفت: امسال برای رفع کمبود معلم در اقدامی کم سابقه ۷۰ هزار معلم استخدام شدند که پنج هزار و ۸۰۰ نفر از افراد جهادی، یک هزار و ۳۰۰ نفر مربی قرآن از جمله آن‌ها بود.

صحرایی از فراهم شدن بستر فعالیت‌های تربیتی در مدارس با مشارکت حوزه‌های علمیه یاد کرد و گفت: استخدام ۲۵ هزار طلبه به ارتقای اعتقادات و ایمان دانش آموزان کمک خواهد کرد.

وی گفت: امسال با تقویت دانشگاه فرهنگیان ۳۰ هزار نفر از دانش آموزان جذب این دانشگاه شدند و تا به مرور زمان و افزایش سیستم تربیت معلم در این دانشگاه کمبود معلم در کشور رفع شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دولت سیزدهم کار خود را در یک زمین سوخته آغاز کرد اما امروز این زمین را آباد کرده است، گفت: بودجه کشور از سال ۹۲ تا۱۴۰۰ سالی ۲۵ درصد افزایش می‌یافت اما در سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۰۰ درصد بودجه کشور افزایش یافت که هزینه‌های زیادی را به دولت در ابتدای کار تحمیل کرد.

وی افزود: اوضاع دولت مطلوب است و با افزایش فعالیت اقتصادی و رشد صادرات نفت به بیش از یک و نیم میلیون بشکه توانسته بر مشکلات فائق آید و آمار های اقتصادی کشور را نسبت به دو سال قبل بهبود دهد.

پایان پیام/۷۸۰۲۳