دشمن‌شناسی و درک چهره نفاق از درس‌های مکتب حضرت زهرا(س) برای جامعه است
دشمن‌شناسی و درک چهره نفاق از درس‌های مکتب حضرت زهرا(س) برای جامعه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی شامگاه چهارشنبه ۲۲ آذرماه طی سخنانی در مراسم بزرگداشت شهدای حوزوی عرصه امنیت کشور که همراه با سالگرد شهادت طلبه بسیجی شهید حسن مختارزاده به همت بسیج طلاب و روحانیون استان قم در مدرسه علمیه عترت آل […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی شامگاه چهارشنبه ۲۲ آذرماه طی سخنانی در مراسم بزرگداشت شهدای حوزوی عرصه امنیت کشور که همراه با سالگرد شهادت طلبه بسیجی شهید حسن مختارزاده به همت بسیج طلاب و روحانیون استان قم در مدرسه علمیه عترت آل محمد(ص) قم برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی، عامل احیای اسلام ناب است، اظهار کرد: حقیقت دین این است که حاکمیت باید به دست خدا باشد و آیه «أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ وَاجْتَنِبُوا الطَّاغُوتَ» بیانگر این موضوع است که خداوند می‌بایست فرماندهی کند.

وی همچنین با اشاره به نکات مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری در کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی افزود: انقلاب اسلامی در راستای اسلام ناب است تا ولایت طاغوت و سلطه غیر خداوند از میان رود و حاکمیت ولایت الله در عالم تثبیت شده و گسترش پیدا کند.

وی افزود: ما باید با انقلاب اسلامی زمینه تربیت انسان‌هایی را فراهم کنیم تا بتوانند مرحله نهایی، عملیات کربلا را انجام دهند و در این مسیر سخت و آزمون‌های بسیار، ثابت قدم باشند.

حاجی‌صادقی تصریح کرد: نظام ولایی کشور با وجود تمام توطئه‌ها، فتنه‌های مستکبران، فراز و نشیب‌ها به برکت انقلاب اسلامی پس از ۴۵ سال به دهه پنجم خود رسیده و به صورت مستمر در حال پیشرفت و پیشروی است.

وی با بیان اینکه بسیج یک فرهنگ و گفتمان است، یادآور شد: بسیج مهمترین عامل بقای انقلاب اسلامی بعد از ولایت است چنان که بسیجی با نثار جان خود، دین خداوند را محفوظ نگه‌می‌دارد.

حاجی‌صادقی با بیان اینکه آیه شریف «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ لَمْ یَرْتَابُوا» مصداق بارز بسیج است، ابراز داشت: بسیجی با استقامت فکری، خود را از فریب فتنه‌ها و نفاق‌ها مصون می‌دارد و با استقامت عملی «وَجاهَدُوا بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ» با اموال و جان خود در راه خدا جهاد می‌کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه منطق شهید، ریشه در منطق علوی، فاطمی و حسینی دارد، اذعان داشت: مطالبه شهدا از ما این است که با فلسفه وجودی، خودمان را فدای دین کنیم، خطر را ببینیم و اهل قیام باشیم.

وی با بیان اینکه ما برای کسب حیات به مجلس شهدا می‌آییم، گفت: شهید، فقط حی نیست و «أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ» فقط یک خصلت شهید است ولی به سبب اینکه به مقام «عِنْدَ رَبِّهِمْ» رسیده است، قدرت احیاگری دارد.

وی همچنین با اشاره به ویژگی‌های برجسته حضرت زهرا(س) در مقابله با انحرافات و فتنه‌های زمان خود، تصریح کرد: «دشمن شناسی، درک چهره نفاق و فهم درست و به موقع از خطر» و «جهاد در راه خدا» از جمله مهم‌ترین ویژگی‌ها و شاخصه‌های سیره نورانی حضرت زهرا(س) است.

حاجی‌صادقی خاطرنشان کرد: همه مکلف هستند تا برای حفظ دین خدا و نظام اسلامی با بصیرت، فهم تکالیف و وظایف، تشخیص خطر و استقامت در برابر فتنه‌ها مقابله کنند.

پایان پیام/۷۸۰۳۰