متقی در دیدار با کاظمی قمی بر ضرورت گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کابل، تهران تأکید کرد
متقی در دیدار با کاظمی قمی بر ضرورت گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کابل، تهران تأکید کرد

– اخبار بین الملل – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حسن کاظمی قمی» سفیر و نماینده ویژه رئیس جمهور ایران و «امیرخان متقی» طی دیداری در کابل گسترش همکاری‌های دوجانبه را ضروری دانستند. «حافظ ضیاء احمد تکل» معاون سخنگوی وزارت خارجه حکومت طالبان در شبکه اجتماعی […]

– اخبار بین الملل –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حسن کاظمی قمی» سفیر و نماینده ویژه رئیس جمهور ایران و «امیرخان متقی» طی دیداری در کابل گسترش همکاری‌های دوجانبه را ضروری دانستند.

«حافظ ضیاء احمد تکل» معاون سخنگوی وزارت خارجه حکومت طالبان در شبکه اجتماعی ایکس اظهار داشت: در این دیدار حل مشکلات حقوقی و قضایی مهاجرین و حفظ موثر روابط دوجانبه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور مهم ارزیابی شدند.

امیرخان متقی نیز گفته است ارتباط منطقه‌ای و توسعه همکاری‌های اقتصادی سبب تقویت روابط سیاسی و اقتصادی ایران و افغانستان خواهد شد.

کاظمی قمی: آمریکا از کارت داعش برای فشار به طالبان استفاده می‌کندافزایش همکاری‌های اقتصادی محور دیدار متقی با استاندار خراسان رضویگسترش همکاری‌های ایران و افغانستان در حوزه حمل و نقلامضای قرارداد راه‌اندازی قطعه سوم خط آهن «خواف-هرات» میان ایران و افغانستان

به گفته سخنگوی وزارت خارجه طالبان، در این دیدار بر جدیت متقابل و اقدام‌های سازنده جهت تقویت و توسعه روابط همه جانبه افغانستان و ایران نیز تاکید شده است.

پیش از این نیز کاظمی قمی و امیرخان متقی درباره درباره ازسرگیری روند انتقال زندانیان افغانستان از ایران، تأمین حقابه ایران از رود هلمند و سایر مسائل مربوط به روابط دو کشور، گفتگو کرده بودند.