به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سردار مهدی کبیری‌پور ظهر امروز در نشست خبری تشریح مراسمات تدفین شهدای گمنام در استان قم که در محل باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد با اشاره به اینکه امسال ۸ شهید گمنام سهم استان قم شد، مطرح کرد: پس از […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سردار مهدی کبیری‌پور ظهر امروز در نشست خبری تشریح مراسمات تدفین شهدای گمنام در استان قم که در محل باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد با اشاره به اینکه امسال ۸ شهید گمنام سهم استان قم شد، مطرح کرد: پس از ورود پیکر مطهر شهدا به استان قم جلسه‌ای برگزار شد که خروجی آن تشکیل کمیته تشییع شهدای گمنام بود.

جانشین فرمانده سپاه قم با بیان اینکه حضور پیکر شهدا در دانشگاه‌ها و مدارس توسط این کمیته برنامه‌ریزی شد، عنوان کرد: مراحل استقبال از پیکر این شهدا روز پنجشنبه ۱۶ آذرماه از گلزار شهدای بهشت معصومه(س) آغاز شد و تا امروز بیش از ۲۵۰ مدرسه استان قم از شهدای گمنام میزبانی کردند.

کبیری‌پور با اشاره به حضور پیکر شهدا در دانشگاه‌ها و مراکز حوزوی گفت: این برنامه‌ها تا روز تدفین ادامه خواهد داشت و پیکر شهدا حتی به شهرستان‌ها نیز برده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه روز شهادت حضرت زهرا(س) به صورت سراسری در سطح کشور برای تدفین انتخاب شده است، یادآور شد: در تاریخ یکشنبه ۲۶ آذرماه ساعت ۸ صبح مراسم با تجمع مردم در حرم مطهر حضرت معصومه(س) آغاز خواهد شد.

جانشین فرمانده سپاه استان قم با بیان اینکه پس از تکریم و گرامی‌داشت برنامه تشییع تا میدان جانبازان ادامه خواهد داشت، ابراز کرد: در ادامه نیز برنامه تدفین منطقه‌ای شهدا را خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: ۷ شهید را در این مرحله به خاک خواهیم سپرد و یک شهید دیگر به دلیل اینکه در مراحل مقدماتی کار آزمایش قرار دارد در تاریخ‌های بعدی به خاک سپرده خواهد شد.

* دفن سه شهید گمنام در منقطه نیروگاه قم

کبیری پور با اشاره به اینکه ۳ شهید مهمان منطقه نیروگاه خواهند بود، بیان کرد: این شهدای بزرگوار در بوستان شهریار، بوستان گلها و بوستان حافظ از منطقه نیروگاه، بوستان لاله آزادگان، بوستان شهدای آذر، دانشگاه فنی و حرفه‌ای در پردیسان و شهرک صنعتی شکوهیه تدفین خواهند شد.

وی ادامه داد: در روز تشییع و همزمان با شهادت حضرت زهرا(س)، ۵ شهید شامل سه شهید منطقه نیروگاه، آزادگان و پردیسان را به خاک خواهیم سپرد.

جانشین فرمانده سپاه استان قم با بیان اینکه بلافاصله پس از تشییع متمرکز، دو شهید در بوستان حافظ و گلهای نیروگاه در ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه به خاک سپرده خواهند شد، اظهار داشت: همچنین برنامه تدفین در ساعت ۱۴ در بوستان شهریار و لاله و در ساعت ۱۳ در دانشگاه فنی و حرفه‌ای ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه آئین تشییع در شهرک صنعتی شکوهیه نیز در ۱۰ صبح ۲۸ آذرماه برگزار می‌شود، مطرح کرد: آخرین تشییع نیز در تاریخ جمعه اول دی‌‌ماه در بوستان شهدای آذر رأس ساعت ۱۵ برگزار می‌شود.

کبیری‌پور با بیان اینکه این شهدا ۱۶،۱۷،۱۹،۲۱،۲۳،۲۵ و ۳۰ ساله هستند، عنوان کرد: این افراد در عملیات‌های مختلف والفجر مقدماتی، کربلای ۵، عاشورای ۲، خیبر و والفجر ۸ به شهادت رسیده‌اند.

وی وجود پیکر مطهر شهدا را برکتی برای شهر دانست که می‌توانند جای‌جای شهر را به حرم‌های نورانی خود تبدیل کنند و خاطرنشان کرد: تدفین پیکر شهدا در بوستان‌ها یکی از موارد پیوست فرهنگی است و در سالیان گذشته نیز شاهد تحول وضعیت بوستان‌ها با دفن پیکر شهدا بوده‌ایم.

پایان پیام/۷۸۰۴۸