تشییع ۸ شهید گمنام همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در قم
تشییع ۸ شهید گمنام همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در قم

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم در جلسه هماهنگی مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام که با حضور مدیران دستگاه‌های مربوطه برگزار شد؛ گفت: مراسم میزبانی و تشییع شهدای گمنام ۲۶ آذر روز […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم در جلسه هماهنگی مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام که با حضور مدیران دستگاه‌های مربوطه برگزار شد؛ گفت: مراسم میزبانی و تشییع شهدای گمنام ۲۶ آذر روز یکشنبه ساعت ۸ از حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها آغاز و تا میدان جانبازان ادامه دارد و پس از پایان مراسم تشییع، شهدا به مکان‌های مورد نظر شده برای تدفین اعزام خواهند شد.

وی گفت: شهدا در مناطق شهری شامل دانشگاه‌ها بوستان‌های قم و شهرک شکوهیه و باغ موزه دفاع مقدس قم است که تا ۷ روز پس از مراسم تشییع این شهدا در مکان‌های تعیین شده به خاک سپرده می‌شوند.

حجت‌الاسلام لقمان پور افزود: هشت شهید در سال‌های دفاع مقدس در عملیات‌های خیبر، بدر، والفجر ۸، کربلای ۵، عاشورای ۲ و شمال غرب برای وطن جانفشانی کردند و محدوده سنی این شهدا بین ۱۶ تا ۲۲ سال است.

در ادامه این جلسه معاونت هماهنگی امور زائران استانداری قم گفت: اطلاع رسانی دقیق و همکاری با دستگاه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت مردمی باید در مسیر‌های تشییع و مکان‌های تدفین به بهترین شکل ممکن انجام شود تا حضور پرشور بازهم تکرار شود.

این ۸ شهید دفاع مقدس در عملیات تفحص امسال شناسایی شدند و از ۱۵ آذر ماه در معراج الشهدای قم واقع در باغ موزه دفاع مقدس میزبان مردم شریف قم هستند.