پنج مسجد با اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریالی خیران در قم ساخته می‌شود
پنج مسجد با اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریالی خیران در قم ساخته می‌شود
حجت الاسلام علی عرب پور گفت: خیران این استان برای احداث پنج مسجد پای کار آمده‌اند و ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار دراین خصوص تخصیص می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام علی عرب پور، مدیر ستاد اقامه نماز قم اظهار داشت: این مساجد در مناطق کم برخوردار احداث خواهد شد و پیوست‌های فرهنگی چون ایجاد کانون فرهنگی هنری مساجد و پایگاه بسیج درآن در نظر گرفته شده‌است.

وی افزود: تهیه نظام‌نامه یکی از کارهایی که درستاد جای آن خالی بود که در حال حاضر آماده شده و می‌تواند برش استانی هم داشته باشد، این نظام‌نامه سندی راهگشا و تنظیم کننده اولویت های ستاد اقامه نماز است.

وی از تشکیل هسته مشاوران جوان در ستاد اقامه نماز قم خبر داد و افزود: با هدف برنامه‌ریزی برای نسل نوجوان و جوان در دانشگاه‌ها و مدارس با تکیه بر نخبگان جوان، ۲۰ نفر از خواهران و برادران دانشجو و معلمان جوان عضو این هسته شده و فعالیت خود را شروع کرده‌اند.

عرب‌پور، موضوع نماز در مدارس را بسیار حائز اهمیت ذکر کرد و افزود: جلسات خوبی در این مدت با مدیرکل آموزش و پرورش استان داشته‌ایم و دراین رابطه یکی از شاخص‌های مدیریت مدارس توجه به موضوع نماز قرار داده شده‌است.

عرب پور با اشاره به این که سال قبل ۲۰ هزار طلبه در قالب طرح امین وارد مدارس قم شدند گفت: طرح امین نتایج بسیار خوبی را در مدارس داشت.

وی ادامه داد: از اول مهر تاکنون ۴۰۰ نشست ستاد اقامه نماز در مدارس داشته‌ایم و آسیب‌ها بررسی شد تا دعوت دانش آموزان به نماز شکل خوبی بگیرد.

وی با اشاره به برگزاری اجلاس استانی نماز در قم بیان کرد: این اجلاس با شعار “نماز و نسل نو با تمرکز بر نقش مسجد، مدرسه و دانشگاه” چهارشنبه ۲۹ آذر با پیام آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید برگزار خواهد شد.

عرب‌پور یادآور شد: برای برگزاری اجلاس استانی نماز، سه پیش اجلاس برای مدارس، دانشگاه ها و ائمه جماعات مساجد را خواهیم داشت و خلاصه مباحث این جلسات در اجلاس ۲۹ آذر ارائه می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا قم