امرالهی با تاکید بر پیگیری مدیریت شهری در تامین واگن برای راه اندازی متروی قم، گفت: به طور حتم صحت و سقم مورد طرح شده توسط نماینده شریف مردم قم در مجلس شورای اسلامی در شورای اسلامی شهر مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت ضرورت از طریق مراجع نظارتی و قانونی پیگیری های لازم انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، مهندس روح اله امرالهی سخنگوی شورای اسلامی شهر مقدس قم در گفتگو با خبرگزاری دانشجو با اشاره به موضوع طرح‌شده در فضای مجازی با عنوان درخواست یکی از اعضای شورای اسلامی شهر قم در عدم تخصیص قطار به متروی قم در گفت‌وگو با همتای خود در شورای اسلامی شهر مقدس مشهد، گفت: مطالبه وزارت کشور افزوده شدن شهر قم به شهرهای ریلی کشور است و پیگیری‌های استانداری و مجموعه مدیریت شهری، اعم از شهردار و شورای اسلامی شهر، تحقق این مهم است.
وی با اشاره به آماده شدن فاز اول از خط A متروی قم، گفت: فاز اول از حیث فنی آماده و نیازمند تست‌های اولیه است، و مجموعه مدیریت استان و مدیریت شهری مصمم به تحقق آن بوده و پیگیر تأمین واگن برای اجرای این تست گرم است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر قم هرگونه تک‌صدایی و اقدامی خارج از سیاست های استانی و مصوبات شورای اسلامی شهر را خارج از مواضع رسمی شورا برشمرد و گفت: اجرای پروژه‌ مترو در این سطح در استان مورد وفاق بوده و شورای اسلامی شهر حامی آن است، هرگونه نظر دیگری که عاملی در جهت عدم تحقق آن باشد، کارشکنی و اخلال در انجام این روند خواهد بود.
امرالهی افزود: به‌طور حتم صحت‌وسقم مورد طرح‌شده توسط نماینده شریف مردم قم در مجلس شورای اسلامی در شورای اسلامی شهر موردبررسی قرار خواهد گرفت و در صورت ضرورت از طریق مراجع نظارتی و قانونی پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.
امرالهی در پایان با تشکر از همه نهادها و دستگاه‌های ذی‌ربط که پیگیر راه‌اندازی فاز اول خط A متروی قم هستند، گفت: از دولت مردمی و استاندار محترم که به‌صورت ویژه پیگیر قرارگیری شهر قم در بین شهرهای ریلی هستند، تشکر کرده و به مردم شریف قم اطمینان داده می‌شود که انجام این پروژه ملی مطالبه قطعی شهرداری و شورای اسلامی شهر است و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.