چهار هزار پرونده تبلیغی فعال در سازمان اوقاف تشکیل شده است
چهار هزار پرونده تبلیغی فعال در سازمان اوقاف تشکیل شده است
حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف گفت: 4 هزار پرونده فعال تبلیغی در این سازمان تشکیل شده که 2500 نفر از آنها در استان‌های مختلف حضور دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل در همایش بزرگ مبلغان اعزامی اوقاف در ایام فاطمیه که ظهر امروز در سالن همایش‌های آستان مقدس امامزاده شاه سید علی(ع) برگزار شد اظهار کرد: جهاد تبیین، یکی از مهمترین وظایف مبلغان دینی است که بر اساس آموزه‌های اسلامی و تاکیدات رهبر معظم انقلاب باید مورد اهتمام قرار بگیرد.
وی افزود: سازمان اوقاف ذاتا یک نهاد تبلیغی نیست ولی به خاطر ظرفیت حاصل از بقاع متبرکه و نیز موقوفات، به عنوان یکی از مهمترین نهادهای تبلیغی مشغول فعالیت است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه هشت مناسبت تبلیغی در این سازمان تعریف شده است گفت: ۴ هزار پرونده فعال تبلیغی در این سازمان تشکیل شده و ۲۵۰۰ نفر هم در استان‌ها که در مراکز حوزه‌های علمیه استانی تحصیل می‌کنند به عنوان مبلغ همکاری می‌کنند.
وی ادامه داد: عمده فعالیت‌های تبلیغی اوقاف با محوریت بقاع متبرکه بوده و در هر مناسبت و در مناطق محروم هم بیش از ۲۰۰ نفر از مبلغان اعزام می‌شوند که محل فعالیت آنها مساجد و حسینیه‌هاست.
عادل با اشاره به حرکت جهادی مبلغان اوقاف خاطرنشان کرد: حمایت از مبلغان بر اساس ظرفیت‌های موجود صورت می‌گیرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ۱۲ کارگروه تخصصی در اداره کل اعزام مبلغ این سازمان ایجاد شده است گفت: این اداره کل در قم مستقر شده و کارگروه‌ها را در موضوعات و نیازهای روز جامعه طراحی کرده است.
وی از برگزاری دوره‌های آموزشی منظم در قالب این کارگروه‌ها برای مبلغان خبر داد و افزود: بیشتر مبلغان حاضر و سرگروه‌ها، از اساتید حوزوی و فعالان برجسته فرهنگی در سطح کشور به شمار می‌روند.
عادل با بیان اینکه به تعبیر رهبر معظم انقلاب، جهاد تبیین یکی از واجبات عینی و فوری است گفت: مبلغان اوقاف از پیشقراولان جهاد تبیین هستند.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم