– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیماز قم، امروز ۵ جمادی الاولی؛ سالروز میلاد امام حضرت زینب(س)، شهر مقدس قم هم‌زمان با سایر مناطق و شهرهای ایران غرق در شادی و سرور است. هموطنان از جای‌جای ایران اسلامی خود را به بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) رسانده‌اند […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیماز قم، امروز ۵ جمادی الاولی؛ سالروز میلاد امام حضرت زینب(س)، شهر مقدس قم هم‌زمان با سایر مناطق و شهرهای ایران غرق در شادی و سرور است.

هموطنان از جای‌جای ایران اسلامی خود را به بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) رسانده‌اند تا در این جشن و سرور در کنار بانوی مکرمه این سرزمین باشند و زیر سایه الطاف او.

شهر آذین‌بندی و چراغانی شده و همه معابر و خیابان‌ها را ریسه بسته‌اند. شیفتگان خاندان عصمت و طهارت(ع) و مجاوران این بانوی کریمه هم با پخش گل و شیرینی از زائران و هموطنان پذیرایی می‌کنند.

حرم مطهر حضرت معصومه(س) امروز آذین‌بندی و از هر زمانی زیباتر و تماشایی‌تر شده است.

آیین‌‌های جشن در مسجدها، حسینیه‌ها، تکیه‌ها و بقاع متبرک امامزادگان(ع) در سراسر استان برگزار شده و سخنرانان روی منبرها درحال بیان ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی حضرت زینب(س) هستند.

 حضرت زینب(س) احیاکننده خون شهدای کربلا بودند

حجت‌الاسلام حبیب‌الله فرحزاد با بیان اینکه اول مقام در عالم متعلق به چهارده‌ معصوم است، افزود: از مقام ۱۴ معصوم پایین‌تر مقام شخصیت‌هایی مانند حضرت زینب کبری (س)، حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت معصومه (س) است که با یک نگاه می‌توانند سلمان درست کنند.

وی با بیان اینکه حضرت زینب (س) اولین نوه دختر پیامبر (ص) هستند، گفت: اسم حضرت زینب (س) را خدا انتخاب کرده و به معنای زینت پدر است. در روایتی آمده است که در زمان ولادت ایشان پیامبر (ص) گریه کردند و فرمودند هر کس بر مصائب این دختر گریه کند هم ثواب گریه بر امام حسن (ع) و هم ثواب گریه بر امام حسین (ع) به او داده می‌شود.

فرحزاد با اشاره به اینکه حضرت زینب (س) ۷ معصوم را درک کرده‌اند و امام علی (ع) به این دخترشان افتخار می‌کردند، افزود: همانطور که در رابطه با حضرت معصومه(س) نقل شده است که پدرشان نسبت به ایشان فرمودند «فداها ابوها؛ پدرت فدایت شود»، درخصوص حضرت زینب(س) هم امیرالمرمنین(ع) از این عبارت استفاده کردند که نشان‌دهنده شأن و منزلت این بانوی مکرمه است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حضرت زینب خون شهدای کربلا را حفظ و احیا کردند و حامی مظلوم و دشمن ظالم بودند، گفت: ما نمی‌فهمیم حضرت چه درد و رنجی را بعد از عاشورا تحمل کردند، این درحالی بود که در مجلس ابن زیاد و در مقابل مستکبران و ظالمان زمان خود به‌گونه‌ای با هیبت و اقتدار خطبه خواندند که گویا امیرالمؤمنین (ع) دوباره زنده شدند و سخن می‌گویند.

فرحزاد تصریح کرد: روز گذشته همه مردم ایران مانند حضرت زینب (س) با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل به میدان آمدند و حمایت خود را از مردم مظلوم غزه و نفرت و انزجارشان را از ظالمان و مستکبران عالم نشان دادند و امیدواریم که هرچه زودتر رژیم غاصب صهیونیستی نابود و مالکان واقعی فلسطین بر آن حاکم شوند.

برای فاطمیه برنامه‌ریزی کنید

حجت الاسلام فرحزاد همچنین با اشاره به ایام فاطمیه گفت: ایام فاطمیه را جدی بگیرید؛ زیرا به یک معنا اگر نگوییم فاطمیه از کربلا بالاتر است، به‌اندازه کربلا اهمیت دارد و امام صادق (ع) فرمودند شهادت مادرمان هولناک‌تر و وحشتناک‌تر از کربلا بود.

وی با بیان اینکه از همین حالا باید برای ایام فاطمیه برنامه‌ریزی کنیم، افزود: امید ما به شفاعت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها است و باید در این ایام با اطعام و برگزاری روضه، عزاداری، بیان فضائل و احیای سبک زندگی حضرت زهرا (س) شفاعت ایشان را شامل حال خود کنیم.