– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی رسانه‌ای بانوان «حریم رسالت» امروز ‌با حضور مسئولین کشوری، استانی و مهمانان داخلی و خارجی در مجتمع فرهنگی زیباکنار برگزار شد. رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان در این مراسم با اشاره […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی رسانه‌ای بانوان «حریم رسالت» امروز ‌با حضور مسئولین کشوری، استانی و مهمانان داخلی و خارجی در مجتمع فرهنگی زیباکنار برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان در این مراسم با اشاره به جایگاه بلند گیلان و جانفشانی‌های مردان و بانوانِ این دیار در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: مادران این خطه سرسبز کشور در جنگ تحمیلی، فرزندان عزیزتر از جانشان را از شمالی‌ترین بخش کشور به جنوب کشور برای دفاع از مرز عزیز راهی کردند و در این راه شهدای بسیاری را تقدیم کردند.

سرهنگ مهدی پارسا با بیان اینکه گیلان دیار هشت هزار شهید دفاع مقدس و نخبه جبهه مقاومت سردار شهید مرتضی حسین‌پور شلمانی و دیار اولین شهید فیضیه، دیار فاتحان نبل و الزهرا و حماسه هشت دی ۱۳۸۸ و سرزمین فرهیختگان و نام‌آوران است افزود: گیلان به‌عنوان قطب رسانه‌ای بانوان کشور امروز با افتخار میزبان بانوان رسانه‌ای کشور در جشنواره حریم رسالت است.

وی با اشاره به ارسال ۳ هزار و ۱۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه دومین جشنواره ملی رسانه‌ای بانوان «حریم رسالت» در گیلان گفت: از مجموع آثار ارسال شده، هزار و ۵۰۰ اثر به مرحله نهایی داوری راه یافت.

رییس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه امروز از ۴۴ نفر برگزیده این جشنواره از استان‌های مختلف کشور تجلیل به‌عمل آمد تصریح کرد: بالغ بر ۱۲۵ پیام تشویق از کشورهای مختلف برای استمرار این حرکت رسانه‌ای ارسال شده که قابل تقدیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از تسنیم، «نقش زنان جهان اسلام در تمدن‌سازی و گفتمان سازی انقلاب اسلامی»، «زن، استحکام خانواده، جمعیت و ترویج سبک زندگی اسلامی»، «زن در رسانه‌های غربی، جایگاه زن در غرب و جهان اسلام» و «الگوی سوم زن مسلمان، افتخار آفرینی زنان مسلمان در میادین بین‌المللی» از جمله محورهای دومین جشنواره رسانه‌ای بانوان «حریم رسالت» بوده است.

در این دوره از جشنواره، در بخش «‌گزارش خبری،» زهرا شریعتی از رسانه شهرآرا خراسان رضوی شایسته تقدیر، فاطمه ادهم از خبرگزاری صدا و سیمای استان البرز حائز رتبه سوم، آرزو رحمانی از رسانه عصر اترک خراسان شمالی حائز رتبه دوم و معصومه درخشان از خبرگزاری فارس آذربایجان شرقی به مقام اول دست یافت.

در بخش «‌گزارش تحقیقی تحلیلی» زینب خوش‌اندیش از پایگاه خبری عصر دنا کهکلویه بویر احمد و زری طاهری از خبرگزاری فارس مازندران «‌مقام سوم مشترک» این بخش را به خود اختصاص دادند؛ فاطمه احمدی از خبرگزاری فارس استان گیلان رتبه دوم این بخش و سولماز عنایتی از خبرگزاری فارس همدان رتبه اول این بخش را به خود اختصاص داد.

در بخش «‌یادداشت و سرمقاله»، رضوان پاک‌منش از باشگاه خبرنگاران جوان استان لرستان شایسته تقدیر در این بخش معرفی شد و سمیه انصاری‌فرد از خبرگزاری فارس استان فارس نیز مقام سوم و علیا کوهی از  تابناک هرمزگان هم مقام دوم این بخش را به خود اختصاص داد و رقیه ملا حسنی از رسانه صبح قزوین استان قزوین نیز به مقام اول این بخش دست یافت.

در بخش «‌مصاحبه» نیز اکرم عباسی از خبرگزاری ایبنا خراسان شمالی به‌همراه طاهره رفعتی از خبرگزاری ایسنا گیلان «شایسته تقدیر مشترک» معرفی شدند؛ در این بخش مرضیه جوشن از رسانه سفیر یاسوج کهکلویه بویر احمد به مقام سوم و خدیجه نادری از خبرگزاری ایکنا چهارمحال بختیاری به مقام دوم دست یافت و زهرا رسولی از خبرگزاری ایرنا زنجان مقام اول این بخش را به خود اختصاص داد.

در بخش «‌تیتر» نیز معصومه پاداش ستوده از خبرگزاری موج گیلان شایسته تقدیر این بخش معرفی شد و نفیسه مهرداد از پایگاه خبری صبح قزوین با راضیه رضایی از پایگاه خبری شهر بیست قم «‌مقام سوم مشترک» این بخش را به خود اختصاص دادند؛ سمیه همت‌پور از روزنامه کیهان خوزستان نیز به مقام دوم و هدی رضوانی‌پور از پایگاه خبری نگین‌شهر کرمان به مقام اول این بخش دست یافت.

در بخش «‌عکس» نیز منصوره قلیچی از سمنان شایسته تقدیر معرفی شد و الهه فلاح از باشگاه خبرنگاران جوان استان گیلان به مقام سوم و زهرا سادات صحفی از قم به مقام دوم و مریم آل مومن از خبرگزاری ایرنا چهارمحال بختیاری نیز به مقام  اول این بخش دست یافت.

در بخش «‌کلیپ» نیز زهرا رستگار از خبرگزاری تسنیم گیلان به مقام سوم، الهام قلیلی از خبرگزاری ایمنا اصفهان به مقام دوم و مژگان صلائی حوزه هنری قزوین به مقام اول این بخش دست یافت.

در بخش «‌گزارش ویدیوئی» نیز زهرا قزلسفلی از خبرگزاری ایرنا گلستان به مقام سوم، فاطمه شه‌دوست از خبرگزاری صدا و سیمای خراسان رضوی به مقام دوم این بخش دست یافت؛ این بخش مقام اول نداشت.

در بخش «‌موشن‌گرافی» نیز مهسا زینی از رسانه ققنوس طلایی یزد به مقام اول این بخش دست یافت؛ این بخش مقام دوم و سوم نداشت.

در بخش «‌مستند» نیز آسیه جوکار از زکات علم مازندران و ناهید جوهری از صدا و سیمای ایلام مقام «‌سوم مشترک» این بخش را به خود اختصاص دادند و محدثه تک‌فلاح از همشهری تهران به مقام دوم و محدثه حسن‌پور از فضای مجازی قم به مقام اول این بخش دست یافت.

در بخش «‌پادکست» نیز مبینا حاجی‌وند از خوزستان شایسته تقدیر این بخش معرفی شد و خانم رحیمی از کردستان به مقام سوم و زهره سربازی از شبکه رادیویی ایران از تهران به مقام دوم و سارا شاکری از صدا و سیمای گیلان نیز به مقام اول این بخش دست یافت.

همچنین در پایان این مراسم، به‌مناسبت روز پرستار، از سارا ناصری خبرنگار خبرگزاری تسنیم گیلان نیز به‌علت فعالیت همزمان در عرصه رسانه و پرستاری تجلیل به‌عمل آمد.