ثبت نام ۱۷ نفر در قم برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری
ثبت نام ۱۷ نفر در قم برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری
فرماندار قم گفت: در نخستین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، ۱۷ نفر با حضور در فرمانداری قم ثبت نام خود را نهایی و کد رهگیری دریافت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، دکتر عباس ذاکریان گفت:  ثبت نام داوطلبان نامزدی در ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری فقط به صورت حضوری است و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به وزارت کشور یا فرمانداری مرکز استان ثبت نام کنند.

وی با اشاره به این که تنها فرمانداری کشور که ثبت نام در آن از همه حوزه‌های انتخابی کشور امکان پذیر است، فرمانداری قم است اضافه کرد: هیچ کدام از افرادی که روز گذشته در فرمانداری قم ثب نام کردند از حوزه انتخابی قم نبودند.

فرماندار قم گفت: ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس خبرگان رهبری از روز گذشته چهاردهم آبان ماه آغاز شده است و به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.

ذاکریان افزود: داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری یا نمایندگان آن‌ها که به صورت کتبی و رسمی معرفی شده باشند می‌توانند از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ با مراجعه به فرمانداری قم و با ارائه اصل شناسنامه عکس‌دار، اصل کارت ملی، اصل مدرک سطح چهار حوزه و دو قطعه عکس ۴×۶، ضمن تکمیل پرسشنامه اعلام داوطلبی، نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از شرایط داوطلبان برای حضور در انتخابات خبرگان رهبری، سن داوطلبان است که به‌هنگام ثبت‌نام باید حداقل ۴۰ سال تمام باشد.

انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، یازدهم اسفند همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

تعداد نمایندگان مجلس خبرگان رهبری ۸۸ نفر به تفکیک استان‌ها به شرح ذیل است:

استان تهران ۱۶ نماینده
استان‌های خراسان رضوی و خوزستان هر کدام ۶ نماینده
استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی و فارس هر کدام ۵ نماینده
استان‌های گیلان و مازندران هر کدام ۴ نماینده
استان‌های آذربایجان غربی و کرمان هر کدام ۳ نماینده
استان‌های اردبیل، البرز، سیستان و بلوچستان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، گلستان، لرستان، مرکزی هر کدام ۲ نماینده
استان‌های ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، قم، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و یزد هر کدام ۱ نماینده.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا قم