خروش مردم قم در راهپیمایی ۱۳ آبان علیه جنایت‌ صهیونیست‌ها
خروش مردم قم در راهپیمایی ۱۳ آبان علیه جنایت‌ صهیونیست‌ها
مردم شهر مقدس و انقلابی قم در سالروز ملی مبارزه با استکبار در قالب راهپیمایی ۱۳ آبان بر علیه جنایت های اخیر صهیونیست ها در غزه خروشیدند و شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، راهپیمایی یوم الله سیزده آبان در شهر مقدس قم ساعت ۹ صبح امروز شنبه همزمان با تجمع اولیه در مصلی قدس این شهر آغاز شد.

هزاران تن از مردم قم ساعت ۱۰ صبح از مصلی قدس راهپیمایی خود را از مسیر میدان جانبازان – خیابان شهدا و خیابان ارم به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) آغاز کردند.

مردم قم در این راهپیمایی در حالی که پرچم های فلسطین و حزب الله را در دست داشتند با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل جنایت های ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی بر علیه مردم مظلوم غزه را محکوم کردند.

فلسطین پیروز است اسراییل نابود است، اسراییل ننگت باد آمریکا مرگت باد، الله اکبر، هیهات منه الذله و وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد از جمله شعارهایی است که راهپیمایان سر دادند.

الله اکبر خامنه ای رهبر، ای رهبر آزاده آماده ایم آماده، لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است، سیزدهم آبان ماه صلابت ملت است روز شکست کفر و عزت این امت است، جنایت منطقه زیر سر آمریکاست کشتار و قتل و غارت با حیلت آمریکاست، فلسطین پیروز است اسراییل نابود است، یا ایها المسلمون غزه شده غرق خون، صهیونیست جنایت می کند شیطان حمایت می کند و شهر قم یک کلام انتقام والسلام، از دیگر شعارهای راهپیمایان در قم بود.

جمع کثیری از مردم، مسئولان، روحانیان، ورزشکاران، دانش‌آموزان و فرهنگیان قم همگام با اقصی نقاط کشور در راهپیمایی باشکوه و حماسی بار دیگر اوج خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی به منصه ظهور گذاشتند.

از جلوه های ویژه این راهپیمایی حضور اقشار و سنین مختلف مردم قم است و با توجه به این که ۱۳ آبان روز دانش آموز نامگذاری شده است هزاران تن از دانش آموزان قمی نیز در راهپیمایی حضور دارند.

برنامه پایانی و اجتماع پرشور مردم قم در صحن امام رضا (ع) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار می شود.

در پایان، قطعنامه تظاهرات سراسری یوم الله ۱۳ آبان قرائت شد، در این قطعنامه آمده است: سیزدهم آبان ماه، یکی از مهم‌ترین نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی و تجلی اراده و ظرفیت‌های مقاومت مقدس در مصاف با استکبار جهانی است.گرامیداشت یاد و خاطره دانش‌آموزان و دانشجویان شهید و غیوری که به تاسی از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (رحمه‌الله‌علیه) این روز را به یکی از مهم‌ترین روزهای عزت و سربلندی و ایستادگی در مقابل استکبار تبدیل نمودند و اینک اقتدار عظیم حاصل از همان گفتمان استکبارستیزی، معادلات منطقه و جهان را تغییر داده و مانع یکه‌تازی آمریکای جنایتکار و شجره خبیثه استکبار در منطقه راهبردی غرب آسیا شده است.

اینک خونین‌ترین باریکه محصور در توحش مدرن استکبار جهانی با قدرت سلاح ایمان و مقاومت، با یدالله بر آمده از آستین مقاومت حلاوت و شیرینی و پیروزی و ظفرمندی را با عملیات همه‌جانبه و ترکیبی طوفان الاقصی رقم زده و با تازیانه الهی ضربه غیر قابل ترمیم بر چهره سیاه و متعفن رژیم ضد انسانی و نژادپرست صهیونیستی وارد و ادراک‌ها و ذهنیت‌های آلوده و دکترین‌های زاینده رژیم جعلی را بهم ریخته است.

ما شرکت‌کنندگان در تظاهرات سراسری یوم‌الله ۱۳ آبان که روز تبلور خشم الهی و انقلابی ملت ایران علیه «شیطان بزرگ» آمریکای جنایتکار و ایادی استکبار جهانی است، با اعتماد به نصرت الهی و اعتقاد بر استکبارستیزی عقلانی و ندای هیهات منا الذله، مواضع خود را با بانگ رسای “الله‌اکبر – خامنه‌ای رهبر” به جهانیان اعلام می‌داریم:

۱- ما شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی، ضمن تجدید میثاق با معمار گفتمان استکبارستیزی، حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه) رمز مقاومت در برابر سلطه جهانی آمریکا و صهیونیزم را پیروی از فرامین رهبر فرزانه و دوراندیش انقلاب اسلامی امام‌ خامنه‌ای (مدظله‌العالی) می دانیم.

۲-ما ملت مسلمان و ظلم‌ستیز ایران، سیاست‌های دوگانه حکام غربی و خانه پوشالی حقوق بشر و نمایندگان غربی در شورای مضحک امنیت را محکوم و خواستار آتش‌بس فوری در سرزمین‌های اشغالی بوده ؛ اعلام می داریم بحران منطقه‌ای کنونی غرب آسیا حاصل سیاست‌های تبهکارانه آمریکای جنایتکار در تسلیح، تأمین مالی و تحریک دولت وحشی و تروریستی صهیونیست است.

۳-به آمریکا، انگلستان و فرانسه اعلام می‌کنیم که محور مقاومت محدود به غزه و فلسطین نیست و اگر بمباران‌ و کشتار وحشیانه مردم مظلوم غزه متوقف نگردد، هیچ سناریویی را دور از ذهن ندانید و آگاه باشید که هویت ما با هراس‌افکنی در جان اشغالگران گره خورده و سلاح‌های ما بی‌تاب و جمجمه های شما در تیررس ماست و بهای جان بی‌گناهان، منافع و جان‌های شما خواهد بود.

۴- از تمامی کشورهای اسلامی و دولت های مستقل می خواهیم ضمن محکومیت جدی جنایات ضد بشری و نسل کشی مردم مظلوم غزه توسط رژیم نژادپرست صهیونیستی در مجامع بین المللی نسبت به قطع روابط سیاسی ، همکاری های اقتصادی و صادرات نفت و گاز به وظیفه انسانی خود عمل نمایند.

۵- ضمن تقدیر از ملت‌های آزاده دنیا و مردم کشورهای اسلامی خاصه ملت انقلابی ایران بخاطر حضور باشکوه، پرمعنا و الهام بخش درحمایت از مردم مظلوم غزه و مبارزان فلسطینی اعلام می کنیم: تا پیروزی نهایی فلسطین در کنار این ملت مقاوم و قهرمان خواهیم ماند و از مواضع مقتدرانه و دیپلماسی فعال دولت محترم حمایت می نمائیم.

۱۳ آبان سالروز تبعید امام خمینی (ره)، بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران از ایران به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸ به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز نام‌گذاری شده‌است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا قم