افزایش قیمت نان در نانوایی‌های قم غیرقانونی است
افزایش قیمت نان در نانوایی‌های قم غیرقانونی است

عباس شیرمحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: حدود ۲ سالی است که مدیریت استان نرخ جدیدی به نانواها ارائه نداده است و با وجود افزایش قیمت دستمزد کارگر و دیگر هزینه‌ها، نانواها با نرخ قدیم به پخت نان پرداخته‌اند. وی افزود: متناسب‌سازی و اصلاح نرخ نان هفته گذشته در شورای […]

عباس شیرمحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: حدود ۲ سالی است که مدیریت استان نرخ جدیدی به نانواها ارائه نداده است و با وجود افزایش قیمت دستمزد کارگر و دیگر هزینه‌ها، نانواها با نرخ قدیم به پخت نان پرداخته‌اند.

وی افزود: متناسب‌سازی و اصلاح نرخ نان هفته گذشته در شورای سیاست‌گذاری آرد و نان استان با مدیریت آقای سیدمحمد آقامیری استاندار قم تعیین شد اما اعمال نرخ جدید در نانوایی‌ها نیازمند تایید وزارت کشور و سپس ابلاغ در سامانه نانی‌نو است و حتی امکان تغییر نرخ توسط وزارت کشور وجود دارد‌.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم تصریح کرد: گزارش‌هایی به مدیریت استان ارسال شده که برخی نانواهایی‌ها با نصب اطلاعیه اتحادیه نانوایان مبنی بر افزایش قیمت، نان را به نرخ جدید توزیع کرده‌اند.

شیرمحمدی گفت: این موضوع اشتباهی بود که از سوی اتحادیه رخ داده و ما اطلاع داده‌ایم که هرگونه اطلاعیه و پوستر‌های نصب شده در نانوایی‌ها را جمع‌آوری کنند. براساس نظارت مدیریت استان اتحادیه پیامک‌هایی مبنی بر جلوگیری از افزایش نرخ نان را به نانواداران ارسال کرده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم عنوان داشت: افزایش نرخ جدید نان تا قبل از تایید وزارت کشور غیرقانونی است و کسی اجازه افزایش نرخ قبل از اخذ مجوزات را ندارد.

پایان پیام/۷۸۰۳۰