قم در سوگ شهادت حضرت معصومه(س)/ عزاداری هیئات مذهبی در شب شهادت بانوی کرامت + فیلم
قم در سوگ شهادت حضرت معصومه(س)/ عزاداری هیئات مذهبی در شب شهادت بانوی کرامت + فیلم

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، در شب شهادت حضرت فاطمه معصومه (س) خدام حرم مطهر آن حضرت میزبان خیل عظیم زائرانی هستند که از نقاط مختلف ایران به شهر مقدس قم آمده تا به محضر حضرت ولی(عج) عرض تسلیت داشته باشند. مراسم عزاداری در حرم مطهر […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، در شب شهادت حضرت فاطمه معصومه (س) خدام حرم مطهر آن حضرت میزبان خیل عظیم زائرانی هستند که از نقاط مختلف ایران به شهر مقدس قم آمده تا به محضر حضرت ولی(عج) عرض تسلیت داشته باشند.

مراسم عزاداری در حرم مطهر آن حضرت با حضور زائران، مجاوران و هیأت‌های مذهبی استان قم برگزار شد. همچنین همزمان با شب شهادت حضرت معصومه(س) ، پرچم مشکی بر فراز گنبد حرم مطهر ایشان برافراشته شد.

اجتماع هیأت‌های مذهبی استان‌های مختلف کشور با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین بندانی نیشابوری و مداحی سجاد محمدی، حسن شالبافان و ابراهیم قانع در شبستان امام خمینی(ره) آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) برگزار شد.

همچنین مراسم سوگواری شب شهادت کریمه اهل‌بیت(س) با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی و مداحی سید رضا نریمانی و مهدی رسولی در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد.

حضرت فاطمه معصومه (س) یک سال پس از ورود برادرش حضرت امام رضا علیه السلام به ایران همراه عده‌ای از محارم خود برای دفاع از امام خود راهی سفر به ایران می‌شود که در نزدیکی ساوه، ماموران حکومت حیله‌گر بنی عباس به کاروان ایشان حمله و عده‌ای از مردان کاروان را به شهادت می‌رسانند و آن حضرت را مسموم می‌کنند.

.