برگزاری آیین تعویض پرچم گنبد حرم حضرت معصومه (س)
برگزاری آیین تعویض پرچم گنبد حرم حضرت معصومه (س)

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیین تعویض پرچم حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) با حضور خادمان، زائران و مجاوران کریمه اهل بیت (ع) همزمان با شب شهادت دخت موسی بن جعفر (ع) برگزار شد. این مراسم که در صحن امام رضا (ع) […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیین تعویض پرچم حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) با حضور خادمان، زائران و مجاوران کریمه اهل بیت (ع) همزمان با شب شهادت دخت موسی بن جعفر (ع) برگزار شد.

این مراسم که در صحن امام رضا (ع) حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد، حجت‌الاسلام سید حسن مؤمنی از اساتید حوزه علمیه قم سخنرانی کرد و در ادامه احمد بابایی از شاعران آیینی کشور به شعرخوانی پرداخت و سپس حسن شالبافان دقایقی مداحی کرد.

در این مراسم معنوی خادمان آستان قدس رضوی، خادمان مسجد مقدس جمکران و امامزاده موسی مبرقع نیز با لباس خادمی و شال های مشکی حضور داشتند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید حسین مؤمنی در آیین تعویض پرچم حرم مطهر بانوی کرامت که عصر امروز در صحن امام رضا علیه‌السلام این حرم مطهر برگزار شد با بیان اینکه در روایات بهشت برای زائران حضرت معصومه (س) تضمین شده است، بیان کرد: امام جواد (ع) فرمودند هر کس عمه من در قم را زیارت کند بهشت بر او واجب است.

 وی با بیان اینکه اینجا حرم دختر امام، خواهر امام و عمه امام است، گفت: اینجا جایی است که یکی از درهای بهشت از آن باز می‌شود و کسانی که سر به این آستان گذاشتند و ریزه‌خور این بانو هستند بدانند که در جایی قدم گذاشته‌اند که آشیانه اهل‌بیت و شهر شیعیان اهل‌بیت (ع) است.

 استاد حوزه علمیه با بیان اینکه در روایت آمده است که اهل قم زمانی که امام‌زمان (عج) می‌آیند در کنار ایشان قیام می‌کنند و با استقامت در مقابل دشمن، ایشان را یاری می‌کنند، افزود: اینجا محلی است که مأوای فاطمیون و محل آرامش گرفتن مؤمنین است؛ بنابراین هر کس دغدغه‌ای دارد اگر قدم در این آستان مقدس بگذارد نور حضرت به او می‌تابد و حوائجش برآورده می‌شود.

 وی تأکید کرد: شمایی که در این حرم اجتماع کردید بدانید که قم آشیانه اهل‌بیت است و در روایت است که خدا حرمی دارد و آن مکه است، رسول‌الله حرمی دارد که آن مدینه است، امیرالمؤمنین حرمی دارد که آن کوفه است و برای ما اهل‌بیت (ع) هم حرمی است که آن قم است.

 مؤمنی با بیان اینکه در زیارت‌نامه حضرت معصومه (س) ائمه (ع) را با ضمیر حاضر خطاب قرار می‌دهیم، افزود: اینجا حرم پیامبر (ص)، حرم امیرالمؤمنین (ع)، حرم حضرت زهرا (س) و حرم سایر ائمه (ع) است.

 وی خاطرنشان کرد: در زیارت‌نامه حضرت معصومه (س) از خدا می‌خواهیم که فرج را ببینیم و شاهد ظهور امام‌زمان (عج) باشیم و مستند به این زیارت اینجا محلی است که می‌شود به وجود امام‌زمان اتصال پیدا کرد و دعا کنیم و بخواهیم که هر کس گرفتار است و حاجت دارد و مسلمانانی که توسط مزدوران صهیونیست گرفتار هستند نجات پیدا کنند و به‌زودی خبر نابودی اسرائیل را بشنویم.

مراسم‌های حرم مطهر حضرت معصومه (س) با برپایی این مراسم به صورت رسمی آغاز می‌شود و تا شام شهادت آن حضرت ادامه خواهد یافت.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قم