شعبات اخذ رأی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس در قم افزایش می‌شود
شعبات اخذ رأی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس در قم افزایش می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مرحله ثبت‌نام نهایی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از پنج‌شنبه ۲۷ مهرماه آغاز شده و تا ساعت ۱۸ روز ۲۹ مهرماه ۵ هزار و ۲۳۰ نفر در نقاط مختلف کشور ثبت‌نام خود را نهایی کرده‌اند که از این تعداد ۶۵ […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مرحله ثبت‌نام نهایی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از پنج‌شنبه ۲۷ مهرماه آغاز شده و تا ساعت ۱۸ روز ۲۹ مهرماه ۵ هزار و ۲۳۰ نفر در نقاط مختلف کشور ثبت‌نام خود را نهایی کرده‌اند که از این تعداد ۶۵ نفر به حوزه انتخابیه قم اختصاص دارد.

هر چند هنوز تا یازدهم اسفندماه و تاریخ برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی فاصله زیادی باقی مانده است اما تنور انتخابات در قم داغ شده و جریانات سیاسی نشست‌ها و محافل خود را آغاز کرده و به دنبال برنامه‌ریزی برای حضور پرشورتر در انتخابات هستند.

سید محمد تقی شاهچراغی که امروز معاونت سیاسی وزارت کشور و ریاست ستاد انتخابات کشور را بر عهده دارد، در یازدهم خردادماه سال جاری استاندار قم بود و طی حکمی احمد حاجی‌زاده معاون سیاسی و امنیتی استانداری را با حفظ سمت به عنوان رئیس ستاد انتخابات استان قم، سید مهدی قریشی معاون توسعه مدیریت و منابع، حسین امیری مدیرکل امنیتی و انتظامی، فرشید پوررستگار مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی و حسن محبوبی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری را به ترتیب به عنوان مسئول کمیته‌های پشتیبانی، امنیتی، حقوقی و سیاسی و دبیر ستاد انتخابات استان قم منصوب کرد.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

همچنین، ابوذر عرفانی مشاور و مدیرکل حوزه استاندار، عباس ذاکریان فرماندار قم و منوچهر تیموری مدیرکل ثبت احوال استان قم نیز دیگر اعضای ستاد انتخابات استان هستند که در جلسات این ستاد حضور می‌یابند.

ستاد انتخابات استان قم در این ایام، جلسات خود را به صورت مستمر برگزار کرده و درحال برنامه‌ریزی‌های لازم برای هر چه بهتر برگزار شدن انتخابات است.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

احمد حاجی‌زاده رئیس معاون سیاسی و امنیتی استانداری و رئیس این ستاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، در خصوص اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت: برگزاری انتخابات از ویژگی‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و این به این معناست که مردم خودشان درخصوص آینده خود حق تصمیم‌گیری دارند.

وی افزود: همچنین برگزاری انتخابات از مسائل مورد تاکید رهبر انقلاب و نشان‌دهنده اقتدار و وظیفه ملی است و همه باید تلاش خود را برای تحقق اهداف نظام در این انتخابات بکار گیریم و مشارکت حداکثری را رقم بزنیم.

محورهای مورد تاکید رهبر انقلاب در دستور کار ستاد انتخابات استان قم است

حاجی‌زاده ادامه داد: ما در ستاد انتخابات استان اقدامات را حول چهار محور مورد تاکید رهبر انقلاب انجام داده و برنامه‌ریزی می‌کنیم. مشارکت اجتماعی، سلامت انتخابات، رقابت و چهار موردی است که رهبر انقلاب آن‌ها را مورد توجه قرار دادند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم تصریح کرد: کاهش مشارکت اجتماعی و ناسالم نشان دادن انتخابات از مهم‌ترین نکاتی است که دشمن روی آن سرمایه‌گذاری کرده و هرچه به ایام انتخابات نزدیک می‌شویم دشمن برنامه‌های خود را با استفاده از ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد افزایش می‌دهد.

دشمن به دنبال اخلال در روند برگزاری انتخابات است

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

حاجی‌زاده مطرح کرد: باتوجه به الکترونیکی بودن انتخابات پیش‌بینی می‌کنیم دشمن برای ایجاد اخلال در روند برگزاری انتخابات برنامه‌ریزی‌هایی کرده است که همه ما نسبت به این موضوع تدابیری اندیشیده‌ایم. در استان قم با بسیج کردن افراد در حوزه‌های مختلف به‌دنبال این هستیم انتخاباتی سالم و امن را برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال القای مهندسی انتخابات است، تاکید کرد: براساس پالایش‌ها ماهانه میلیون‌ها محتوا به زبان فارسی علیه جمهوری اسلامی از سوی رسانه‌های دشمن در فضای مجازی تولید و منتشر می‌شود. در جنگ ترکیبی سختی قرار داریم و همه ما نسبت به تهاجمات باید مقابله کنیم. دشمن برای ناکارآمد نشان دادن نظام و مسائلی همچون القای مهندسی انتخابات دست از کار نمی‌کشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم گفت: در ستاد انتخابات استان برنامه‌هایمان را تقسیم وظایف کردیم تا کار به صورت جبهه‌ای پیش رود. انتخابات امسال ویژگی‌های مختلفی از جمله ثبت‌نام متقاضیان به  صورت الکترونیکی و… دارد و از حوزه انتخابیه قم حدود ۸۶۰ نفر در مرحله اول نام‌نویسی کردند.

حاجی‌زاده ادامه داد: مرحله دوم ثبت‌نام‌ها از روز ۲۷ مهرماه آغاز و تا سوم آبان‌ماه ادامه خواهد داشت. این بار هم افراد از طریق سایت وزارت کشور نسبت به ثبت‌نام نهایی خود اقدام می‌کنند.

انتخابات امسال با تصمیم‌های جدید مطلوب‌تر برگزار می‌شود

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

وی اشاره کرد: یکی دیگر از اتفاقات خوبی که برای انتخابات امسال رخ داد هیئت اجرایی مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی به صورت یکپارچه ادغام شده و حالا یک هیئت اجرایی داریم که تاثیر بسزایی در برگزاری انتخابات دارد. همچنین یکی دیگر از اتفاقات مهم اضافه شدن بند قانونی است که افراد برای ثبت نام در انتخابات باید حداقل ۵ سال سابقه کار اجرایی داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار عنوان داشت: این قانون باعث بالا رفتن کیفیت می‌شود بدین گونه که نماینده‌ای به مجلس وارد می‌شود که با مسائل اجرایی و اداری آشناست و کارایی بسیاری خواهد داشت.

حاجی‌زاده در ادامه خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مسائلی که مورد توجه قرار گرفته معرفی شماره حساب از سوی هر داوطلب است که نهادها و دستگاه‌های نظارتی نسبت به هزینه‌کرد افراد در حوزه تبلیغات نظارت دقیقی داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با بیان اینکه برای تسهیل در اجرای روند انتخابات به‌دنبال افزایش شعب اخذ رای هستیم، مطرح کرد: در دوره قبلی انتخابات حدود ۷۲۰ شعبه در استان قم برای اخد رای انتخاب شده بودند. امسال برای تسهیل در روند برگزاری انتخابات به‌دنبال این هستیم تعداد شعب اخذ رای را به ۸۰۰ شعبه در استان توسعه دهیم.

شعبات انتخاباتی به فیبر نوری متصل می‌شوند

حاجی زاده بیان کرد: باتوجه به الکترونیکی بودن انتخابات با مجموعه‌های مختلف که در حوزه ارتباطات و فناوری فعال هستند رایزنی‌هایی شده است که شعب را به فیبر نوری متصل کنیم. درحال آماده‌سازی زیرساخت‌ها هستیم تا افراد بدون مشکل در شعب اخذ رای حضور یابند.

وی در ادامه درخصوص اینکه دستگاه‌های اجرایی و دولتی استان موظف به ارائه برنامه در راستای افزایش مشارکت حداکثری در انتخابات هستند، اشاره کرد: از مدت‌ها قبل به دستگاه‌های اجرایی و دولتی استان ابلاغ کرده‌ایم که نسبت به افزایش حداکثری مشارکت اجتماعی برنامه‌ریزی داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار در پایان گفت: امیدوارم با مشارکت همه دستگاه‌ها و توجه مردم نسبت به موضوع انتخابات مانور قدرتمندانه‌ای را مقابل دشمنان قسم خورده ایران داشته باشیم.

گفت‌وگو: مهدی حاجی‌لو

پایان پیام/۷۸۰۳۰