عضو هیئت رئیسه مجلس: مردم را گرفتار سخت‌گیری‌های اداری نکنیم
عضو هیئت رئیسه مجلس: مردم را گرفتار سخت‌گیری‌های اداری نکنیم

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، احمد امیرآبادی فراهانی ظهر امروز در سومین جلسه شورای اداری قم در تالار کرامت استانداری اظهار داشت: افزایش قیمت بنزین و تورم، مشکلاتی را برای معیشت مردم به وجود آورده است و دولت باید برای رون رفت […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، احمد امیرآبادی فراهانی ظهر امروز در سومین جلسه شورای اداری قم در تالار کرامت استانداری اظهار داشت: افزایش قیمت بنزین و تورم، مشکلاتی را برای معیشت مردم به وجود آورده است و دولت باید برای رون رفت از این مشکلات، راهکاری ارائه دهد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: انتظار می‌رود هزینه‌های دولت در بودجه سال ۹۹ کاهش یابد،همچنین با توجه به حقوق کارکنان دولت و وجود تورم،دولت باید اخذ مالیات از حقوق کارکنان را موردبازنگری قرار دهد.

وی در مورد برگزاری کنگره ملی شهدای قم اظهار کرد: این کنگره سال آینده ویژه بزرگداشت ۶ هزار شهید در قم برگزار می‌شود و امیدواریم مسئولان برگزاری این همایش را در اولویت قرار دهند.

انتقاد امیرآبادی از نحوه ثبت‌نام طرح مسکن؛ دولت برنامه‌ای برای مسکن به مجلس ارائه نکردامیرآبادی: مجلس عُرضه برکناری آخوندی و قاضی‌زاده‌هاشمی را نداشتامیرآبادی: باید ظرفیت‌های مختلفی برای حوزه آموزش خانواده‌ها فراهم کنیم

امیرآبادی فراهانی درباره تخصیص یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه برای استان قم عنوان کرد: برای گرفتن این مبلغ سه ماه وقت داریم، اما متأسفانه به‌دلیل عدم همکاری دستگاه‌های استان با شهرداری در پرداخت بدهی، تا پایان سال این مبلغ از دست ما خارج می‌شود.

وی تصریح کرد: همه دستگاه‌های استان قم، بدهی خود را با شهرداری تصفیه کنند تا با جذب این اعتبار در عمران و آبادی قم، قدمی برداریم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: قوانین و دستورالعمل‌ها نباید مانع از خدمت‌رسانی به مردم باشد، در شرایط اقتصادی فعلی، مردم را گرفتار سخت‌گیری‌های اداری نکنیم، بلکه برای کاهش فشار اقتصادی تلاش بیشتری صورت بگیرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد:در کنترل آنفلوآنزا در قم خوب عمل شود، برخی بیمارستان‌ها مراجعه‌های زیادی داشتند و تمام مراکز به یک بیمارستان ارجاع می‌دادند که باید این امر مورد دقت و توجه قرار گیرد.

امیرآبادی فراهانی افزود: بیمارستان کامکار به دلیل وجود دو اصله درخت و ممانعت شهرداری از قطع درختان، هنوز در طرح توسعه اورژانس با موانعی مواجه است، درحالی که نباید فراموش کنیم جان انسان در اولویت است، ضمن اینکه می‌توان با روش‌های صحیح علمی درختان را جابه‌جا کرد.

وی در پایان بیان کرد: در این زمینه باید در نظر داشته باشیم  حمایت از جان انسان را در اولویت قرارداد و فراموش نکنیم  چه باغ‌هایی که در قم تخریب شد، اما صدای هیچ‌کس درنیامد.

انتهای خبر/۴۵۷/ز