مرگ ۳ نفر در قم به دلیل بیماری آنفولانزا
مرگ ۳ نفر در قم به دلیل بیماری آنفولانزا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، محمدرضا قدیر ظهر امروز در شورای اداری استان قم در سالن جلسات کرامت استانداری با اشاره به شیوع بیماری آنفلوآنزا در استان قم اظهار کرد: در استان قم بحران آنفلوآنزا را نداشتیم، دو پیک شیوع آنفلوآنزا را در استان شاهد بودیم و این بیماری […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، محمدرضا قدیر ظهر امروز در شورای اداری استان قم در سالن جلسات کرامت استانداری با اشاره به شیوع بیماری آنفلوآنزا در استان قم اظهار کرد: در استان قم بحران آنفلوآنزا را نداشتیم، دو پیک شیوع آنفلوآنزا را در استان شاهد بودیم و این بیماری در قم کنترل شد.

وی ادامه داد: ۵۰۸ مورد به دلیل آنفلوآنزا در مراکز درمانی قم بستری شدند که از ۵۰۳ نفر آن‌ها نمونه گیری صورت گرفت. ۴۳ نمونه مثبت بود که بیشتر آن‌ها از آنفلوآنزای نوع یک بود و سه نفر به دلیل آنفلوآنزا در قم فوت کردند که بیماری زمینه‌ای داشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: کمیته استانی برای مقابله با آنفلوآنزا تشکیل دادیم، دو هزار و ۶۰۰ واکسن برای قم تهیه و این واکسن‌ها به جامعه هدف تزریق شد، اقدامات آموزشی از جمله کمپین شستشوی دست را در استان داشتیم.

قدیر برگزاری کلاس‌های آموزشی را از اقدامات مقابله با آنفلوآنزا در قم دانست و تصریح کرد: مدارس جامعه هدف اصلی پیشگیری از آنفلوآنزا بودند، مطالب آموزشی در این خصوص را به کانال‌های مختلف ارسال کردیم و همایش آموزشی در خصوص بیماری آنفلوآنزا برای پزشکان نیز برگزار کردیم.

وی خاطرنشان کرد: داروی آنفلوآنزا در قم به اندازه کافی وجود دارد و این دارو توسط پزشکان متخصص تجویز می‌شود، بار مراجعه به بیمارستان‌های قم به دلیل این بیماری بالا بود.