به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،افتتاحیه این همایش سه روزه، شامگاه سه شنبه (۲۶ آذر ۹۸) با عنوان شب شعر، با حضور شاعران آیینی برجسته کشوری، در صحن امامزاده چهل اختران شهر قم برگزار شد. در این مراسم، چند تن از شعرای برجسته آیینی که در […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،افتتاحیه این همایش سه روزه، شامگاه سه شنبه (۲۶ آذر ۹۸) با عنوان شب شعر، با حضور شاعران آیینی برجسته کشوری، در صحن امامزاده چهل اختران شهر قم برگزار شد.

در این مراسم، چند تن از شعرای برجسته آیینی که در مدح و منقبت امامزاده موسی مبرقع (ع) (فرزند بلافصل امام جواد (ع)) اشعاری سروده بودند، برای حاضران در این همایش قرائت کردند.

پیش از شعرخوانی شاعران آیینی و مذهبی، حجت الاسلام سید محمدرضا صدر، مدیر اجرایی آستان مقدس امام‌زاده موسی مبرقع (ع)، در سخنانی با بیان این که شناساندن هرچه بیشتر امامزاده موسی مبرقع (ع) به اقشار مختلف مردم، با کمک هیئات مذهبی و فعالان فرهنگی و دغدغه‌مند امکان پذیر است، گفت: از عاشقان و شیفتگان اهل بیت (ع) انتظار داریم که در این امر مهم یاری گر ما باشند.

او در ادامه با اشاره به زندگی نامه مختصری از امامزاده موسی مبرقع (ع)، گفت: در حرم امامزاده موسی مبرقع (ع)، فقط شیعیان برای زیارت حاضر نمی‌شوند، بلکه بسیاری از اهل تسنن هم به این حرم شریف مشرف می‌شوند چرا که حاجاتی از این امامزاده واجب التعظیم، گرفتند.

در ادامه این مراسم مستند موبایلی موسی مبرقع (ع) که در مدت یک دقیقه به معرفی کوتاه امامزاده موسی مبرقع (ع) می‌پردازد، رونمایی شد.