بیماری آنفلوآنزا در قم، سه فوتی داشت
بیماری آنفلوآنزا در قم، سه فوتی داشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از ایسنا، ابوالفضل قدیر ظهر امروز در سومین جلسه شورای اداری قم در تالار کرامت استانداری قم در مورد کنترل بیماری آنفلوآنزا عنوان کرد: در قم با بحران آنفلوآنزا مواجه نبودیم و به خوبی در سطح استان این بیماری کنترل شد، در حالی که ۱۰ استان […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از ایسنا، ابوالفضل قدیر ظهر امروز در سومین جلسه شورای اداری قم در تالار کرامت استانداری قم در مورد کنترل بیماری آنفلوآنزا عنوان کرد: در قم با بحران آنفلوآنزا مواجه نبودیم و به خوبی در سطح استان این بیماری کنترل شد، در حالی که ۱۰ استان در کشور وضعیت بحرانی داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: در قم شاهد شدت گرفتن بیماری در آبان ماه بودیم اما با اقداماتی پیشگیرانه تا حد زیادی در کنترل بیماری موفق بودیم.
وی اظهار کرد:در آبان ماه ۵۰۸ نفر با مراجعه برای تشخیص بیماری بستری شدند که از ۵۰۳ نفر نمونه‌گیری شد و ۴۱ نفر طبق آزمایشات مبتلاء به آنفلوآنزا بودند.
قدیر تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار بیماری آنفلوآنزا در قم، سه فوتی داشت که در این میان یک نفر کودک بود، البته فوت این بیماران به دلیل بیماری پیش‌ زمینه‌ای گزارش شد.
وی گفت:در جهت کنترل بیماری ۲۶۰۰ دز واکسیناسیون به مراجعه‌کنندگان تزریق و برنامه عملیاتی در مقابله با آنفلوآنزا تدوین شد.
وی با اشاره به اقدامات آموزشی نیز افزود: تشکیل کمپین شست و شوی دست‌ها در آموزش‌وپرورش و توزیع بیش از ۲۰۰۰ بسته آموزشی در مدارس و انجام تبلیغات محیطی از جمله این اقدامات است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: با وجود کمبود دارو در کشور موفق به اخذ چند هزار سهمیه دارو برای بیماران شدیم و با ثبت سامانه آنفلوآنزا و احصای به موقع آمار در کنترل بیماری موفق بوده‌ایم.
وی تصریح کرد: مراجعات زیادی در آذرماه به بیمارستان‌های قم انجام شد که در این ماه در حدود ۹۰۰۰ نفر مراجعه داشتیم و ۱۰۷۹ نفر بستری شدند.
انتهای پیام