۶۴ دفتر املاک به دلیل تخلفات متعدد در قم پلمب شدند
۶۴ دفتر املاک به دلیل تخلفات متعدد در قم پلمب شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، سید محمد حسینی صالحی اظهار کرد: طبق مصوبه شورای ملی مسکن و با هدف کنترل بازار مسکن در سراسر کشور گشت مشترک بازرسی از مشاوران املاک آغاز به […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، سید محمد حسینی صالحی اظهار کرد: طبق مصوبه شورای ملی مسکن و با هدف کنترل بازار مسکن در سراسر کشور گشت مشترک بازرسی از مشاوران املاک آغاز به کار کرده است.

وی افزود:در استان قم نیز این تیم مشترک متشکل از نماینده‌های اداره تعزیرات، سازمان صمت، اتاق اصناف، پلیس اماکن و اداره کل راه و شهرسازی اقدام به بازرسی از دفاتر املاک را در دستور کار خود قرار داده‌اند که تاکنون ۹۶۰ بازرسی انجام شده است.

حسینی صالحی توضیح داد: از این تعداد ۸۰۴ دفتر دارای مجوز کسب و کار مربوط به شغل بنگاه داری املاک بوده‌اند و ۱۵۶ مشاور املاک غیرمجاز شناخته شده اند.

به گفته رییس اداره بازرسی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، عمده تخلفات مشاورین املاک قم، عدم صدور کد رهگیری، عدم صدور فاکتور، فقدان پروانه کسب و کار، گران فروشی و عدم نصب نرخنامه بوده است.

حسینی اظهار کرد: تعداد بیش از ۱۵۰ مشاور املاک در مجموع بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان، توسط سازمان صمت و اداره کل تعزیرات مشمول جریمه شده اند.

وی با بیان این که ۹۲ واحد از تیم گشت مشترک بازرسی، اخطار دریافت کرده‌اند گفت: ۶۴ دفتر و مشاور املاک به دلیل تخلفات مشهود و متعدد پلمب شدند.

حسینی صالحی با اشاره به وجود ۲۱۵۸ دفتر املاک در استان قم توضیح داد: حدود دو هزار مشاور املاک استان قم به سامانه ملی املاک و اسکان کشور متصل هستند.

وی اظهار کرد: شهرک پردیسان قم بیشترین تعداد بنگاه ها و مشاورین املاک در سطح شهر قم را داراست.

حسینی صالحی در پایان بیان کرد: از زمان شروع به کار گشت مشترک تیم بازرسی و بررسی و پیگیری آن، ۳۰۰ واحد مشاور املاک در استان اقدام به اخذ کسب پروانه و یا تمدید آن کرده اند.

گفتنی است، گشت مشترک تیم بازرسی از بنگاه‌های استان از تمامی دفاتر املاک سطح استان بازدید خواهند کرد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف برابر با قانون اقدامات لازم انجام خواهد شد.

پایان پیام/۷۸۰۲۳