آنفلوانزا در قم جان ۳ نفر را گرفت
آنفلوانزا در قم جان ۳ نفر را گرفت

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، ابوالفضل قدیر ظهر امروز در سومین جلسه شورای اداری قم که در سالن جلسات کرامت استانداری برگزار شد، با اشاره به آخرین وضعیت کنترل بیماری آنفلوانزا در قم اظهار داشت:خوشبختانه با وجود بحران آنفلوانزا در ۱۰ استان […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، ابوالفضل قدیر ظهر امروز در سومین جلسه شورای اداری قم که در سالن جلسات کرامت استانداری برگزار شد، با اشاره به آخرین وضعیت کنترل بیماری آنفلوانزا در قم اظهار داشت:خوشبختانه با وجود بحران آنفلوانزا در ۱۰ استان کشور، در قم با وضعیت بحرانی مواجه نبودیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: در قم دو دوره آنفلوانزا شدت گرفت که به‌خوبی کنترل شد، یکی از این دوره‌ها در آبان ماه امسال بود که بالاترین میزان ابتلاء ثبت شد، در این زمینه آخرین آمار بستری‌شده در قم ۵۰۸ نفر بودند که از ۵۰۳ نفر نمونه‌گیری شد.

وی تصریح کرد: درمجموع ۴۱ نفر در قم بر اساس آزمایشات به آنفلوانزا مبتلا شده بودند که ۲۸ مورد در آبان ماه ثبت‌شده است، طبق آمار نیز بیماری آنفلوانزا در قم سه فوتی داشت که ناشی از بیماری‌های پیش‌زمینه‌ای بوده‌اند.

قدیر بیان کرد:در جهت کنترل دست به اقداماتی ازجمله تدوین برنامه عملیاتی، تشکیل کمیته استانی و برگزاری جلسات متعدد، ۲ هزار و ۶۰۰ دز واکسیناسیون، توزیع واکسن در بیمارستان‌ها، اعلام اولویت‌های تزریق واکسن و تزریق واکسن به گروه‌های هدف صورت گرفت.

وی خاطرنشانکرد: اقدامات آموزشی یکی از رویکردهای مهم در کنترل بیماری است و دراین‌باره تشکیل کمپین شست و شوی دست‌ها در آموزش‌وپرورش و توزیع بیش از ۲ هزار بسته آموزشی در مدارس از دیگر اقدامات است.

روند ابتلا به آنفلوانزا در همدان سیر نزولی به‌خود گرفته است۱۸ مرگ مشکوک آنفلوانزایی در خراسان شمالی؛ آزمایش ۸ مورد “مثبت” استآمادگی کامل برای پیشگیری و مقابله با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان درخراسان جنوبی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تعطیلی مدارس ازجمله اقدامات مؤثر در کنترل بیماری و جلوگیری از شیوع بیماری در میان دانش آموزان بود.

وی عنوان کرد: ثبت سامانه آنفلوانزا و ارسال آمار و آنالیز نتایج و جمع‌آوری نمونه‌ها و اخذ چند هزار سهمیه دارو نیز اقدامات مهمی در کنترل بیماری به شمار می‌رود.

قدیر بیان کرد:یکی از دغدغه‌های جدی افزایش مراجعات مردمی به بیمارستان‌ها بود که در آذرماه ۹ هزار مراجعه به بیمارستان‌های قم داشتیم که یک هزار و ۷۹ نفر بستری شدند و یک کودک نیز در میان فوتی‌ها بود.