سه شکارچی متخلف در تالاب مره قم دستگیر شدند
سه شکارچی متخلف در تالاب مره قم دستگیر شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، محمدرضا عابدی مقدم فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قم گفت: با شروع فصل مهاجرت پرندگان و میزبانی تالاب‌های استان قم از پرندگان آبزی و کنارآبزی، گشت و کنترل محیط بانان در این مناطق افزایش یافته است. فرمانده یگان حفاظت محیط […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، محمدرضا عابدی مقدم فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قم گفت: با شروع فصل مهاجرت پرندگان و میزبانی تالاب‌های استان قم از پرندگان آبزی و کنارآبزی، گشت و کنترل محیط بانان در این مناطق افزایش یافته است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم در پایان تصریح کرد: با افزایش بهای حیوانات از لحاظ مطالبه ضرر و زیان، میزان بازدارندگی این جرائم زیست محیطی نیز افزایش یافته و قطعا هرگونه تخلف در زمینه نگهداری، خرید و فروش و شکار و صید جانوران وحشی را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

عابدی مقدم با بیان اینکه در جریان گشت و کنترل تالاب‌های استان سه شکارچی متخلف به همراه سه قبضه اسلحه شناسایی و دستگیر شدند،عنوان کرد: از این متخلفان ۸ قطعه باقرقره شکم سیاه نیز کشف و پرونده تخلف آن‌ها جهت رسیدگی به اداره حقوقی ارجاع داده شده است.

رئیس اداره آموزش اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: گزارش نهایی و نتایج پژوهش در رابطه با گرد و غبار استان، تا پایان سال آماده ارائه خواهد بود.

سید علی سیفی در سخنانی بیان کرد: طرح پژوهشی با عنوان «مطالعه گرد و غبار استان قم با استفاده از سیستم سنجش از راه دور» به مدت دو سال است که در حال اجرا بوده و گزارش نهایی آن تا پایان سال آماده ارائه به مسئولان و نهاد‌های ذیربط است.

او در ادامه افزود: این طرح پژوهشی به منظور شناسایی منابع تولید گرد و غبار در استان قم و منطقه مرکزی کشور اعم از بیابان ها، تالاب‌های خشک شده و دشت‌های نمکی و همچنین بررسی اثرات پدیده گرد و غبار بر سلامتی انسان و خسارات اقتصادی و اجتماعی آن در حال انجام است.

رئیس اداره آموزش محیط زیست قم در پایان تصریح کرد: در این طرح پژوهشی که توسط دانشگاه قم انجام می‌شود، کانون‌ها و مسیرها، غلظت و مناطق تحت تأثیر گرد و غبار در استان قم و نیز روش‌های مدیریتی جهت پیشگیری از وقوع این پدیده مورد بررسی قرار گرفته است.