رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان آبان‌ماه ۱۲ واحد صنعتی و سه معدن راکد در استان به چرخه فعالیت و تولید بازگشت.محمود سیجانی بیان کرد: با به راه افتادن چرخه تولید در این واحدها،‌ در مجموع برای ۲۸۰ تن فرصت شغلی ایجاد شد.وی افزود: این واحدها […]

 
  رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان آبان‌ماه ۱۲ واحد صنعتی و سه معدن راکد در استان به چرخه فعالیت و تولید بازگشت.
محمود سیجانی بیان کرد: با به راه افتادن چرخه تولید در این واحدها،‌ در مجموع برای ۲۸۰ تن فرصت شغلی ایجاد شد.
وی افزود: این واحدها در زمینه تولید صنایع غذایی،‌ کفش و دمپایی،‌ محصولات پلاستیکی،‌ فلزی،‌ شیمیایی،‌ سلولزی و صنایع معدنی فعالیت می‌کنند.
وی ادامه داد: حفظ واحدهای تولیدی موجود و بازگرداندن واحدهای راکد به چرخه فعالیت از مهمترین راهبردهای سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم است و این موضوع در جلسه‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان به‌صورت مستمر رصد خواهد شد.
وی بیان کرد:‌ برای حمایت از بخش تولید، از ابتدای سال جاری تا پایان آبان‌ماه ۴۱ واحد صنعتی با تثبیت‌ اشتغال سه‌هزار و ۱۶۱ تن برای دریافت تسهیلات موردنظر خود به مبلغ سه هزار و ۶۸۳میلیارد ریال به بانک‌های عامل استان معرفی‌ شده‌اند.
وی ادامه داد: علاوه بر تلاش‌های صورت‌گرفته برای حفظ واحدهای صنعتی موجود و بازگرداندن واحدهای تولیدی راکد به چرخه فعالیت،‌ سازمان صنعت و معدن و تجارت قم از هرگونه سرمایه‌گذاری جدید در بخش صنعت استان استقبال می‌کند.
قم در حال حاضر دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) – قنوات – و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.