۶۳۲ یتیم و فرزند محسنین در استان خراسان جنوبی مورد حمایت حامیان قرار گرفتند
۶۳۲ یتیم و فرزند محسنین در استان خراسان جنوبی مورد حمایت حامیان قرار گرفتند

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد عرب صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ۳ هزار و ۱۳ فرزند بدون حامی زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی استان خراسان جنوبی هستند.  وی گفت: 11 هزار و ۹۵۲ نفر فرزند ایتام و محسنین هستند که […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد عرب صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ۳ هزار و ۱۳ فرزند بدون حامی زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی استان خراسان جنوبی هستند. 

وی گفت: 11 هزار و ۹۵۲ نفر فرزند ایتام و محسنین هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۴۹۵ نفر فرزند یتیم و ۹ هزار و ۴۵۷ نفر فرزند محسنین هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی «ره» خراسان جنوبی افزود: در نخستین شب از لیالی قدر ۴۵۷ حامی حمایت از ۶۳۲ یتیم و فرزند محسنین ( فرزندان دارای پدر از کار افتاده و نیازمند) را برعهده گرفتند. 

عرب بیان کرد: از حامیان جذب شده ۲۹۳ حامی از استان‌های خراسان رضوی، قم و تهران هستند که حمایت از ۳۴۰ یتیم و فرزند را برعهده گرفتند.

وی از برپایی ۵۵ پایگاه حامی یابی برای حمایت از فرزندان ایتام و محسنین در شب‌های قدر خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۲ پایگاه در شهرستان‌های تهران، قم و مشهد مقدس دایر هستند. 

مدیرکل کمیته امداد امام خراسان جنوبی افزود: امسال با هماهنگی که با استان‌های خراسان رضوی، تهران و قم انجام شده از ظرفیت اماکن زیارتی و مذهبی در این استان‌ها نیز، برای حامی یابی استفاده می‌شود. 

وی افزود: حامیان و خیران می‌توانند علاوه بر حضور در پایگاه‌های حامی یابی در استان از طریق سایت اکرام به نشانی ekram.emdad.ir و همچنین ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳ نسبت به ثبت نام در طرح اکرام ایتام و محسنین اقدام کنند. 

اهدای خون ۱۶۹ نفر در نخستین شب از لیالی قدر 

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی نیز گفت: در اولین شب از لیالی قدر ۱۶۹ نفر در خراسان جنوبی موفق به اهدای خون شدند. 

مهدی‌زاده افزود: در شب گذشته ۲۰۹ نفر در استان به مراکز خونگیری مراجعه کردند که ۱۶۹ نفر موفق به اهدای خون شدند. 

وی افزود: در شب نوزدهم ماه رمضان سال گذشته از ۱۶۰ نفر که به مراکز خونگیری مراجعه کردند ۱۳۵ نفر خون اهدا کردند. 

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی اظهار داشت: خون گیری در شب ۱۹ ماه مبارک رمضان افزایش ۲۵ درصدی داشته است.