واکنش رئیس شورای شهر قم به دفن اموات در مسجد؛ مخالف دفن اموات خارج از آرامستان هستیم
واکنش رئیس شورای شهر قم به دفن اموات در مسجد؛ مخالف دفن اموات خارج از آرامستان هستیم

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، عبدالله جلالی صبح امروز در یکصد و بیست و دومین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات این شورا برگزار شد، با ضمن اشاره به مناسبت‌های هفته اظهار داشت: بازدید استاندار قم […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، عبدالله جلالی صبح امروز در یکصد و بیست و دومین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات این شورا برگزار شد، با ضمن اشاره به مناسبت‌های هفته اظهار داشت: بازدید استاندار قم و شهردار قم و جمعی از اعضای شورای شهر قم از خیابان انقلاب سبب ایجاد افزایش تعامل بین مدیران شهری و استانی شده است.

وی تعامل و همکاری بین مدیران استانی و شهری را عامل سرعت بخشی به اجرای پروژه‌های شهری عنوان کرد و افزود: برای خدمت‌رسانی به مردم و رفع مشکلات شهر نیازمند این تعامل و همکاری مدیران باهم بوده و بازدید از مناطق می‌تواند این هم‌افزایی را افزایش دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به حواشی دفن فردی در یکی از مساجد قم تصریح کرد: دفن شخصی در مسجد زنگ خطری برای مدیران و مردم بوده و باید مراجع تقلید و ائمه جمعه به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند.

دستور شهردار تهران برای جانمایی آرامستان‌های جدیدظرفیت آرامستان ها زنجان تکمیل شد/ آرامستان جدید دور از دسترس شهروندانپیش فروش قبر در شهرکرد غیرقانونی است؛ طراح آرامستان جوابگوی مشکلات نیست

وی انتقاد مردم از دفن اموات در مسجد را موردتوجه قرار داد و خاطرنشان کرد: دفن اموات خارج از آرامستان‌ها مورد تأیید مدیران شهری نبوده و نیازمند توجه علما برای پیش‌گیری از این اتفاق و تبدیل‌شدن آن به یک‌رویه هستیم.

جلالی سپس به اقدامات شهرداری در روز قم اشاره کرد و گفت: شهرداری در اجرای روز بزرگداشت روز قم بسیار موفق عملکردِ و باوجود عدم همکاری دیگر دستگاه‌ها توانست اقدامات مؤثری را در جهت معرفی قم انجام دهد.

سپس حسین اسلامی با تأکید بر حفظ رعایت عدالت در تخصیص بودجه به مناطق مختلف اظهار داشت: ما نمی‌توانیم بودجه را تنها برای مناطق خاصی اختصاص داده و دیگر مناطق را در نظر نگیریم.

رئیس کمسیون حقوقی و نظارت و سخنگوی شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: مناطقی مانند منطقه شش نیازمند اختصاص بودجه بیشتری است تا بتوانیم امکانات شهری را به‌صورت عادلانه در شهر ایجاد کنیم.