باید به جوانان کمک کنیم تا ایده خود را به ثروت نزدیک کنند
باید به جوانان کمک کنیم تا ایده خود را به ثروت نزدیک کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، بهرام سرمست استاندار قم در حاشیه مراسم اختتامیه بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان قم با اشاره به اینکه نیاز اساسی و چاره ساز کشور پژوهش و فناوری است،گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها می‌تواند توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه استان را بالفعل […]

باید به جوانان کمک کنیم تا ایده خود را به ثروت نزدیک کنندبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، بهرام سرمست استاندار قم در حاشیه مراسم اختتامیه بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان قم با اشاره به اینکه نیاز اساسی و چاره ساز کشور پژوهش و فناوری است،گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها می‌تواند توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه استان را بالفعل کند.

سرمست با اشاره به اینکه نمایشگاه‌های پژوهش و فناوری می‌تواند به هم افزایی و تعالی فکری صاحبان ایده و صنعت کمک کند، عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه باید منجر به معرفی ایده به بازار هدف و ارتباط‌گیری با صنعت شود.

او با ابراز امیدواری از فعالیت‌های گسترده و هدف‌دار نسل جوان در حوزه پژوهش و فناوری استان، ادامه داد: خوشبختانه نسل جوان استان نشان داده است که توجه ویژه‌ای به توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان دارد.

استاندار قم با بیان اینکه روز پژوهش به یک الگوی فراگیر و دائمی در جامعه مبدل شود، تصریح کرد: نمایشگاهی که به همت کارگروه پژوهش و فناوری و با مدیریت پارک علم و فناوری استان قم برگزار شد نشان داد که ظرفیت‌های فناوری خوبی در استان به چشم می‌خورد.

سرمست با تأکید بر اینکه برگزاری نمایشگاه پژوهش و فناوری تنها یک حرکت نمادین برای ارائه دستاوردها نیست، افزود: این نمایشگاه باید محلی برای دیده شدن دستاوردها و فرصتی برای حمایت از صاحبان ایده و فناوری باشد.

استاندار قم تنها راه رسیدن به اقتصاد دانش بنیان و توسعه کارآفرینی پژوهش محور را ارتباط دانشگاهیان با مراکز فناوری دانست و گفت: دانشگاه‌ها باید به رویکردهای تازه اقتصادی که همان ثروت آفرینی از بستر دانش و فناوری است توجه کنند.

او با بیان اینکه باید به جوانان کمک کنیم تا ایده خود را به ثروت نزدیک کنند، گفت: متولیان امر باید زمینه حمایت از دستاوردهای پژوهشی و فناوری را فراهم کرده و در تبدیل ایده‌های فناوری به محصول و تجاری‌سازی آنها نقش آفرینی کنند.

گفتنی است، بیستمین نمایشگاه استانی دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان با حضور ۱۳ غرفه دانشگاهی و مراکز پژوهشی، به آموزش عالی، ۹ غرفه از دستگاه‌های اجرایی، ۴ غرفه از مراکز فناوری، ۳ غرفه تسهیل گر فناوری و یک غرفه حوزوی با شعار پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین و رونق تولید با مسئولیت پارک علم و فناوری استان قم در دانشگاه قم برگزار شد.